Red Bull v Rusku zřejmě vyzkouší vlastní řešení ochranného oblouku

Red Bull by měl v Rusku testovat vlastní řešení ochranného oblouku.
Red Bull v Rusku zřejmě vyzkouší vlastní řešení ochranného oblouku

Red Bull nedávno představil vlastní řešení ochranného oblouku. Příští týden proběhnou jeho statické testy – bude na něj vystřeleno kolo, aby se otestovalo, zda oblouk náraz vydrží. 

Jak by mohl vypadat ochranný oblouk v podání Red Bullu?

Jak by mohl vypadat ochranný oblouk v podání Red Bullu?

Pokud testy dopadnou dobře, bude oblouk vyzkoušen přímo na trati a to už za dva týdny v ruském Soči. Jezdil by s ním jeden z jezdců Red Bullu. Test by byl menšího rozsahu, možná jen v rámci instalačního kola v prvním tréninku.

FIA zatím prosazuje řešení svatozáře, které testovalo Ferrari v Barceloně během předsezónních testů. Pokud se ale řešení Red Bullu ukáže jako stejně účinné, mohla by FIA názor změnit.

„Myslím, že to nabízí trochu lepší ochranu, protože to má čelní sklo,“ uvedl na adresu řešení Red Bullu Christian Horner pro Sky. „Je to elegantnější řešení.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Fotogalerie: Sobota v Číně 2016

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.