Red Bull v poháru jezdců radši prohraje, než aby využil týmovou režii

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz zopakoval, že nijak nebude ovlivňovat šampionát jezdců. Mark Webber a Sebastian Vettel mají volné ruce i pro poslední závod sezóny.
Red Bull v poháru jezdců radši prohraje, než aby využil týmovou režii

"Zasahovat do souboje jezdců pro nás nikdy nepřipadalo v úvahu," cituje Mateschitze Autosport. "Celý svět odsoudil Ferrari za to, co udělalo v Hockenheimu, a teď nás má za idioty, protože jsme se nezachovali stejně."

"Nikdy jsme na to ani nepomysleli, dokud jsou oba naši jezdci ve hře o šampionát. Není dáno, že Alonso bude ten šťastný. Abú Zabí bude neuvěřitelně vzrušující a napínavé. V neděli večer budeme vědět, jestli jsme získali i těch druhých 50 procent a byli úspěšní. Druhé místo může být za správných okolností lepší než vítězství díky příkazům a potvrzování."

Red Bull ale může říct už teď, že měl úspěšnou sezónu. Byla nejlepší v jeho historii a zajistila mu první titul mistra světa mezi týmy.

"Vyhrát pohár konstruktérů je nádherný pocit," přiznal Mateschitz. "Pracovali jsme na tom pět let a teď jsme moc rádi, že se to podařilo. Tento šampionát nám přináší radost a uspokojení. Loni nám vítězství těsně uteklo, letos to vyšlo. Ale své cíle jsme si zatím splnili jen z 50 procent. Těch zbývajících 50 procent snad získáme v neděli."

Sebastian Vettel už po závodě v Brazílii naznačil, že pokud nebude moci titul získat, ale bude v jeho silách pomoci k celkovému vítězství Webberovi, udělá to.

Další článek: GP Brazílie: Co v tiskových materiálech nebylo

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00