Red Bull v poháru jezdců radši prohraje, než aby využil týmovou režii

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz zopakoval, že nijak nebude ovlivňovat šampionát jezdců. Mark Webber a Sebastian Vettel mají volné ruce i pro poslední závod sezóny.
Red Bull v poháru jezdců radši prohraje, než aby využil týmovou režii

"Zasahovat do souboje jezdců pro nás nikdy nepřipadalo v úvahu," cituje Mateschitze Autosport. "Celý svět odsoudil Ferrari za to, co udělalo v Hockenheimu, a teď nás má za idioty, protože jsme se nezachovali stejně."

"Nikdy jsme na to ani nepomysleli, dokud jsou oba naši jezdci ve hře o šampionát. Není dáno, že Alonso bude ten šťastný. Abú Zabí bude neuvěřitelně vzrušující a napínavé. V neděli večer budeme vědět, jestli jsme získali i těch druhých 50 procent a byli úspěšní. Druhé místo může být za správných okolností lepší než vítězství díky příkazům a potvrzování."

Red Bull ale může říct už teď, že měl úspěšnou sezónu. Byla nejlepší v jeho historii a zajistila mu první titul mistra světa mezi týmy.

"Vyhrát pohár konstruktérů je nádherný pocit," přiznal Mateschitz. "Pracovali jsme na tom pět let a teď jsme moc rádi, že se to podařilo. Tento šampionát nám přináší radost a uspokojení. Loni nám vítězství těsně uteklo, letos to vyšlo. Ale své cíle jsme si zatím splnili jen z 50 procent. Těch zbývajících 50 procent snad získáme v neděli."

Sebastian Vettel už po závodě v Brazílii naznačil, že pokud nebude moci titul získat, ale bude v jeho silách pomoci k celkovému vítězství Webberovi, udělá to.

Diskuze (431) Další článek: GP Brazílie: Co v tiskových materiálech nebylo
13:12 | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
13:12 | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
11:34 | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.
11. ledna | Pierre Gasly se zúčastní Závodu šampionů. Jede se v Mexiku za týden.