Red Bull v Kanadě trápí nízká maximálka

Verstappen sice opanoval páteční volné tréninky, Nizozemec si však zoufá, že na rovinkách jeho vůz na mistrovský Mercedes a Ferrari nemá.
Red Bull v Kanadě trápí nízká maximálka

Max Verstappen (1./1.)

V Monaku to Verstappenovi dvakrát nevyšlo. O to lépe se musel cítit dnes v Montrealu, kde si díky velmi povzbudivým časům vyjel dvakrát první místo. Red Bull se v Kanadě dočkal vylepšeného motoru Renault. Podle Verstappena to však na soupeře, především Mercedes, stále nestačí.

„Vůz pracuje dobře, ale stále nám schází maximální rychlost. Viděli jsme to hlavně v delších stintech. Obzvlášť Mercedes tu vypadá hodně dobře. Zdá se ale, že naše ztráta není extrémní, takže to byl povedený den.

Nemuseli jsme provádět příliš mnoho změn, vůz byl připraven dobře a mohli jsme splnit celý náš program. Zdá se, že jsme konkurenceschopní. Uvidíme zítra. Máme za sebou pozitivní start, na začátku byla trať dost špinavá. Povedl se nám i odpolední trénink, což je fajn,“ pochvaluje si Verstappen.

Daniel Ricciardo (3./3.)

Také podle Daniela Ricciarda, který v obou trénincích zajel třetí nejlepší čas, zůstává favoritem na nedělní vítězství tým Mercedes.

„Myslím, že to vypadá, že Mercedes je nejlepší. Čas, který zajel na ultraměkkých pneu, je hodně dobrý. Na hyperměkkých by se dostali pod minutu a 12 vteřin. Nemáme za sebou zrovna hladký den. Ráno i odpoledne jsme měli potíže. Alespoň ale vím, jaké by se mi líbilo nastavení.

Máme nasazený motor specifikace B, která obsahuje vylepšení. Zdá se, že ne všechny aspekty byly dokonale kompatibilní. Tak jsme tak trochu zaujali metodu pokus-omyl. Zítra nás snad čeká pohodový třetí trénink. Budeme se snažit o delší jízdy, abychom zjistili, jak se tu chovají pneumatiky. Maxova rychlost ale byla OK, tak snad to bude v pohodě,“ doufá Ricciardo.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Druhý trénink se neobešel bez nehod, nejrychlejší opět Verstappen