Red Bull už pracuje na motoru pro rok 2026

Christian Horner se pochlubil, že Red Bull už pracuje na motoru pro rok 2026, který nahradí ten současný.

Christian Horner prohlásil, že první motor „bude na testovací stolici ještě před koncem tohoto roku“. Jednoválcový prototyp pro studium spalovací komory je už podle Red Bullu téměř hotov.

Techničtí pracovníci Red Bullu, z nichž asi 50 pochází z Mercedesu, zatím pracují v dočasném zařízení, „ale v květnu už budeme pracovat v našem novém sídle. Děláme velké pokroky a je to vzrušující doba, kdy se můžeme podílet na tak zajímavém projektu.“

Stále není jasné, zda si rudí býci budou vše vyrábět sami, nebo přizvou partnera. Nabízí se Porsche. VW už dal vstupu do F1 předběžný souhlas. Čeká se na definitivní schválení nových pravidel. Porsche by pak zřejmě zajistilo vývoj hybridní části, takže současný vývoj Red Bullu by nepřišel vniveč.

Red Bull s vývojem motorů samozřejmě nemá zkušenosti. Proto prosazuje, aby byl vnímán jako nový výrobce, což by přineslo řadu výhod – včetně vyššího rozpočtového stropu v prvních letech.

Další článek: Spekulace o kalendářích pro roky 2022, 2023 a 2024. Hrozí rozbití grand slamu?

Témata článku: , ,

Aktuality

1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes 
30. listopadu | Za tým Virtuosi ve F2 budou v příštím roce jezdit Jack Doohan a Amaury Cordeel. Doohan je juniorem Alpine.