Red Bull uvažuje o společném testu s Pirelli

Rakouští mistři světa zvažují možnost samostatného testu pro italského dodavatele pneumatik. Na rozdíl od Mercedesu by v něm ale použili dva roky starý vůz.
Red Bull uvažuje o společném testu s Pirelli

Po kontroverzní Grand Prix Velké Británie, v níž hned čtveřici jezdců znenadání explodovala levá zadní pneumatika, se Mezinárodní automobilová federace rozhodla pozměnit pravidla ohledně sezonního testování, aby tak umožnila Pirelli vyřešit své problémy.     

V rámci těchto změn bylo závodním jezdcům povoleno zúčastnit se jednoho dne testu mladých talentů, a to za účelem vývoje pneumatik. Pirelli navíc bude moci uspořádat hned dvě tisícikilometrové jízdy, které se uskuteční v nadcházejících týdnech na okruzích v Le Castellet a Barceloně. Během nich smí využít služeb dvou týmů, které jim poskytnou své monoposty z roku 2011. A jedním z těch, jež o soukromém testu uvažují, je mimo jiné i Red Bull.      

“Uvidíme. Je to něco, co musíme s Pirelli prodiskutovat. Je na nich, aby posoudili, co potřebují a co od toho testování vyžadují,“ cituje Christiana Hornera Press Association Sport.

Pokud ovšem Rakušané tuto možnost využijí, hodlají se vyvarovat chyb Mercedesu: “Ať už se ale stane cokoliv, musí to být uděláno transparentně. Nechceme, aby se lidé potichu vypařili za zavřenými dveřmi - a nosili neoznačené helmy.“

Avšak ještě před tím, než se tyto testy uskuteční, chtějí se zástupci Pirelli sejít s představiteli federace a vyjasnit si některé klíčové otázky. Teprve poté se Italové obrátí na jednotlivé týmy.  

“FIA řekla, že tomu (testování) otevře dveře, což je dobrý krok vpřed,“ podotýká šéf Pirelli Paul Hembery. “Teď si potřebujeme sednout společně s FIA, Jeanem Todtem a Charliem Whitingem a definovat, co doopravdy chceme. Pak půjdeme za týmovými šéfy a řekneme: ‘Podívejte, tohle je potřeba udělat, abychom se posunuli vpřed,'“ dodává.  

Diskuze (116) Další článek: Technika: McLaren M23 - vůz, který vycházel z šasi pro Indy 500
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10