Verstappen kritizuje druhý sektor

Nizozemský dravec si zatím vnější layout bahrajnského vůbec neoblíbil. Docházelo tam k tvorbě provozu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Verstappen kritizuje druhý sektor | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Max Verstappen (2./2.)

Druhý sektor podle všeho bude o tomto víkendu předmětem mnoha diskusí. Max Verstappen z něj není vůbec nadšen.

„Není to zcela zábavná varianta okruhu. Jelikož je trať hodně krátká, je rádio pořád v provozu. Pořád dostáváme upozornění, ať si dáváme pozor. Nic moc pěkného.

V druhém sektoru je spousta slepých zatáček, je tam dost nebezpečné zpomalit. Musíme neustále ochlazovat pneumatiky. Neřídí se tu úplně snadno, ale s tím nic nenaděláme.

Co se vyvážení týče, nenašli jsme dosud optima, hlavně při kvalifikačních simulacích. Zdá se, že v této oblasti trochu ztrácíme. Jasně, Valtterimu stornovali nejlepší kolo, ale ztrácíme tři a půl desetiny. Musíme se víc snažit,“ přiznal Verstappen.

Alexander Albon (3./5.)

Závodní rychlost Red Bullu v tréninku vypadala nadějně. Pokud nedojde k něčemu nečekanému, v neděli by se mělo rozhodovat mezi Mercedesem a Red Bullem.

„Zdá se, že v prvním tréninku jsme měli lepší přilnavost. Musíme se na to podívat. Ale závodní rychlost vypadala slibně. Zatím se to jeví pozitivně, ale víkend teprve začíná.

Nebude snadné v kvalifikaci najít vhodný okamžik, kdy budete mít volnou trať. Také bude třeba vyjet na trať velmi pomalu, abyste mohli udržet pneumatiky co nejchladnější.

Jako jezdci chceme být profesionálové a nepřekážet si, ale zároveň musíme hledět na optimální teplotu pneumatik. Myslím, že se kolem toho bude vést ještě hodně diskuzí,“ předvídá Albon.

Další článek: Russell: Časy v trénincích mohou být zavádějící

12:32 | Sainz a Leclerc se příští týden svezou ve voze SF71H z roku 2018. Každý bude jezdit jeden den.
9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.