Red Bull: Těch pár bezesných nocí se vyplatilo

Mark Webber a Sebastian Vettel kralují letošním kvalifikacím ohromujícím způsobem. Ve Španělsku tentokrát lépe uspěl Webber, který byl o necelou vteřinu rychlejší než zbytek světa a o desetinu rychlejší než Vettel.

Svou pole position věnoval Australan mechanikům Red Bullu. „Obě strany garáže naspaly v posledních dvou dnech jen pár hodin. Je vidět že se ta snaha promítla i do časů na kolo,“ řekl Webber.

V pěti dosud odjetých závodech si Vettel připsal tři pole position a Webber dvě. Vteřinový náskok na ostatní týmy v Barceloně naznačuje, že Red Bull je i po návratu do Evropy ve velké formě. „Christian (Horner, šéf týmu – pozn. red.) mi před kvalifikací říkal, že na takovém okruhu takové auto nebudu mít šanci řídit moc často, tak ať si to užiju. A užil jsem si to,“ poznamenal Webber.

Sebastian Vettel nesl těsnou porážku od týmového kolegy statečně. Podle vlastních slov na něj nejvíc ztrácel v rychlém a technicky náročném třetím úseku trati. „Zdálo se, že ve třetím sektoru mě pokaždé předehnal až moc. Budeme se muset podívat na data, kde bych se mohl zlepšit,“ vysvětlil Vettel.

Další článek: Hamilton se podivuje rychlosti Red Bullu

Témata článku: , , ,