Red Bull suspendoval Vipse. Na Twitchi použilo slovo „na n“

Estonský mladík má problém. Při streamování hry použil rasistickou urážku.
Foto: Getty Images /  Mark Thompson
Red Bull suspendoval Vipse. Na Twitchi použilo slovo „na n“ | Foto: Getty Images /  Mark Thompson

Jüri Vips hrál s přáteli Call of Duty a vysílal to Twitchi. Během přenosu zazněla z jeho úst rasistická urážka „začínající na n", která hanlivě odkazuje na osoby tmavé pleti.

Vipse okřikli další hráči a to včetně jeho kolegy z juniorského programu Red Bullu Liama Lawsona. Problém byl ale na světě.

Red Bull vydal prohlášení, podle kterého Vipse suspendoval. „Red Bull Racing s okamžitou platností pozastavil juniorskému jezdci Jurimu Vipsovi výkon všech týmových povinností, a to až do úplného vyšetření incidentu,“ uvedl Red Bull, podle kterého jako „organizace uplatňujeme politiku nulové tolerance vůči rasistickým projevům nebo chování.“

Vips se s Red Bullem zúčastnil prvního tréninku na Velkou cenu Španělska. V letech 2020 a 2021 za ně jezdil také v testech. Kromě toho Vips závodí ve F2 za tým Hitech. Průběžně je sedmý.

Vips už na situaci reagoval a omluvil se. „Takové vyjadřování je zcela nepřijatelné a neodráží hodnoty a zásady, které zastávám. Svého jednání hluboce lituji a není to příklad, který bych chtěl dávat. Budu plně spolupracovat při vyšetřování,“ uvedl estonský pilot.

Další článek: Honda z F1 zcela neodešla a už prý zvažuje návrat

Témata článku: , ,