Red Bull skončil předčasně i v pátek a z testů odjíždí domů

Technické problémy se Red Bullu nepodařilo odstranit a z Jerezu se předčasně vrací do své továrny v Milton Keynes.
Red Bull skončil předčasně i v pátek a z testů odjíždí domů

Monopost RB10 trápily od začátku testů nejen problémy s některými komponentami pohonné jednotky od Renaultu, ale tak s nedostatečným chlazením.

Výsledkem bylo jen 14 odjetých kol za první tři dny. Dnes jich Ricciardo přidal jen sedm, než se Red Bull rozhodl své účinkování v Jerezu definitivně ukončit a začít balit, čímž se jeho počet kol zastavil na pouhých 21 za čtyři dny testů.

"Odjeli jsme sedm kol, a pokaždé, když Daniel vyjel, jsme zlepšili ovládání motoru," vysvětloval závodní koordinátor Andy Damerum. "Také jsme řešili problémy, které vznikly na naší straně, a pokročili jsme s nimi."

"Ale když jsme objevili mechanický problém s vozem, po šetření vyšlo najevo, že ho pro odpoledne nedokážeme opravit, takže jsme se rozhodli skončit brzy, vzít získaná data a pracovat na příštích testech v Bahrajnu. Dva týdny jsou dlouhá doba ve formuli 1 a jsem si jistý, že Renault bude pracovat naplno na problémech, které máme."

"Byl to velmi těžký test," povzdechl si šéf stáje Christian Horner. "Měli jsme četné problémy s Renaultem a také problémy s chlazením šasi, které ovlivnily náš pokrok."

"Navzdory nedostatku kilometrů jsme ale zjistili, že by naše problémy měly být řešitelné do příštích testů v Bahrajnu. Jedním z důvodů tohoto brzkého testu bylo poznat potenciální problémy před začátkem sezóny a my se v příštích týdnech hodně soustředíme na dynamometr."

Toro Rosso jezdilo podobně málo, naopak třetí tým Renaultu - Caterham - se v pátek rozjel a Kobajaši má za sebou na začátku odpoledne 45 okruhů.

Další článek: Nové motory jsou naprostá fraška, zlobí se Ecclestone

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00