Red Bull skončil předčasně i v pátek a z testů odjíždí domů

Technické problémy se Red Bullu nepodařilo odstranit a z Jerezu se předčasně vrací do své továrny v Milton Keynes.
Red Bull skončil předčasně i v pátek a z testů odjíždí domů

Monopost RB10 trápily od začátku testů nejen problémy s některými komponentami pohonné jednotky od Renaultu, ale tak s nedostatečným chlazením.

Výsledkem bylo jen 14 odjetých kol za první tři dny. Dnes jich Ricciardo přidal jen sedm, než se Red Bull rozhodl své účinkování v Jerezu definitivně ukončit a začít balit, čímž se jeho počet kol zastavil na pouhých 21 za čtyři dny testů.

"Odjeli jsme sedm kol, a pokaždé, když Daniel vyjel, jsme zlepšili ovládání motoru," vysvětloval závodní koordinátor Andy Damerum. "Také jsme řešili problémy, které vznikly na naší straně, a pokročili jsme s nimi."

"Ale když jsme objevili mechanický problém s vozem, po šetření vyšlo najevo, že ho pro odpoledne nedokážeme opravit, takže jsme se rozhodli skončit brzy, vzít získaná data a pracovat na příštích testech v Bahrajnu. Dva týdny jsou dlouhá doba ve formuli 1 a jsem si jistý, že Renault bude pracovat naplno na problémech, které máme."

"Byl to velmi těžký test," povzdechl si šéf stáje Christian Horner. "Měli jsme četné problémy s Renaultem a také problémy s chlazením šasi, které ovlivnily náš pokrok."

"Navzdory nedostatku kilometrů jsme ale zjistili, že by naše problémy měly být řešitelné do příštích testů v Bahrajnu. Jedním z důvodů tohoto brzkého testu bylo poznat potenciální problémy před začátkem sezóny a my se v příštích týdnech hodně soustředíme na dynamometr."

Toro Rosso jezdilo podobně málo, naopak třetí tým Renaultu - Caterham - se v pátek rozjel a Kobajaši má za sebou na začátku odpoledne 45 okruhů.

Další článek: Nové motory jsou naprostá fraška, zlobí se Ecclestone

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10