Red Bull si v předstihu vyzkoušel upravenou trať ve Spa

Okruh ve Spa prošel úpravami. Má být nyní bezpečnější a také přívětivější pro závody motorek.
Foto: Red Bull
Red Bull si v předstihu vyzkoušel upravenou trať ve Spa  | Foto: Red Bull

Okruh ve Spa prošel úpravami. Kromě nové tribuny naproti starých boxů nebo posunu svodidel, což asi na výkony vozů nebude mít vliv, došlo k úpravě povrchu i změnám na trati. 

V některých zatáčkách byla odstraněna část asfaltové únikové zóny a nahrazena kačírkem. Týká se to zatáček Brusel (8.) a La Source (1. zatáčka)

V zatáčkách Blanchimont (16. a 17.) byla posunuta svodidla, zvětšena úniková zóna, instalován kačírek. 

„V letošním roce prošlo Spa největšími změnami, které jsme zažili od doby, kdy jsme tam začali jezdit v moderní éře formule 1,“ řekl Mario Isola pro Motorsport.com.

„Kromě nového asfaltu v pěti zatáčkách jsou zde také nové štěrkové zóny ve čtyřech zatáčkách, které jsou mnohem blíže k trati.“

Podle Isoly si budou muset dávat větší pozor, ale současně se také „zvyšuje pravděpodobnost, že se na povrch dostane štěrk.“

Red Bull si trať vyzkoušel

Red Bull nyní vydal video, na kterém je už tradiční „trip“ po některé ze zemí – tentokrát po Belgii. Nejde ale o obyčejný výlet po známých místech. Tentokrát je podtitulem videa „od simulace k realitě“.

Na videu je zachycen také vůz Red Bullu na upraveném okruhu ve Spa. Není jasné, kdy přesně video vzniklo, ale podle fáze prací na okruhu se zdá, že to muselo být někdy na začátku roku.

Red Bull pro filmováni nasadil vůz RB7 z roku 2011. Filmovat s historickým vozem na některém z okruhů kalendáře je pravidly povoleno – tým však musí svůj záměr nahlásit FIA a použít speciální pneumatiky pro tyto účely (show tyrers).

Je zřejmé, že Red Bull mohl „testem“ získat určitou výhodu, která však nebude s ohledem na odlišné pneumatiky a starý vůz příliš významná.

Další článek: V Rusku se už žádné závody F1 konat nebudou, říká Domenicali

Témata článku: , , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února