Red Bull si po zisku pódia nezapomněl rýpnout do Alonsa

Honda hned ve svém prvním závodě s Red Bullem získala pódium. Red Bull si při této příležitosti trochu rýpl do Fernanda Alonsa.
Red Bull si po zisku pódia nezapomněl rýpnout do Alonsa

McLaren vloni v Austrálii odjel první závod s pohonnou jednotkou Renaultu. Fernando Alonso skončil 5., což po dojetí do cíle okomentoval slovy „Now we can fight!“.

Jenomže jedna vlaštovka jaro nedělá a v tomto případě šlo skutečně jen o jednu vlaštovku. Páté místo už McLaren nezopakoval a jeho forma šla postupem času dolů. McLaren po zbytek sezóny sice „bojoval“, ale asi jinak, než to Alonso v Melbourne představoval. 

Red Bull v Austrálii získal první pódium s Hondou. Na Twitteru pak uveřejnil příspěvek, ve kterém použil stejná slova „Now we can fight!“

„Získat v prvním závodě s novou pohonnou jednotkou pódium, je start snů,“ řekl Christian Horner. „Je to fantastický výkon. Během zimy nám dali skvělý produkt. Motor přináší dobrý výkon a byl spolehlivý.“

Max Verstappen dojel na pódiu, Pierre Gasly se nedostal ani na body. Situaci mu neulehčil start z hloubi pole po špatném strategickém rozhodnutí v první části kvalifikace. Během závodu se Gasly zasekl za Kvjatem.

„Toro Rosso bylo dnes na rovince velmi rychlé,“ řekl Horner. „Myslím, že jeli s menším přítlakem než my. Dokonce ani přilnavost navíc, kterou měl díky nejměkčím pneumatikám, bohužel nestačila na to, aby se dostal do první desítky. Myslím si, že odjel dobrý závod. Byl to dobrý posun vpřed a tohle je hodně náročná trať na předjíždění.“

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Leclerc měl smůlu. Vettela předjet nemohl. Proč?

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen