Red Bull si po zisku pódia nezapomněl rýpnout do Alonsa

Honda hned ve svém prvním závodě s Red Bullem získala pódium. Red Bull si při této příležitosti trochu rýpl do Fernanda Alonsa.
Red Bull si po zisku pódia nezapomněl rýpnout do Alonsa

McLaren vloni v Austrálii odjel první závod s pohonnou jednotkou Renaultu. Fernando Alonso skončil 5., což po dojetí do cíle okomentoval slovy „Now we can fight!“.

Jenomže jedna vlaštovka jaro nedělá a v tomto případě šlo skutečně jen o jednu vlaštovku. Páté místo už McLaren nezopakoval a jeho forma šla postupem času dolů. McLaren po zbytek sezóny sice „bojoval“, ale asi jinak, než to Alonso v Melbourne představoval. 

Red Bull v Austrálii získal první pódium s Hondou. Na Twitteru pak uveřejnil příspěvek, ve kterém použil stejná slova „Now we can fight!“

„Získat v prvním závodě s novou pohonnou jednotkou pódium, je start snů,“ řekl Christian Horner. „Je to fantastický výkon. Během zimy nám dali skvělý produkt. Motor přináší dobrý výkon a byl spolehlivý.“

Max Verstappen dojel na pódiu, Pierre Gasly se nedostal ani na body. Situaci mu neulehčil start z hloubi pole po špatném strategickém rozhodnutí v první části kvalifikace. Během závodu se Gasly zasekl za Kvjatem.

„Toro Rosso bylo dnes na rovince velmi rychlé,“ řekl Horner. „Myslím, že jeli s menším přítlakem než my. Dokonce ani přilnavost navíc, kterou měl díky nejměkčím pneumatikám, bohužel nestačila na to, aby se dostal do první desítky. Myslím si, že odjel dobrý závod. Byl to dobrý posun vpřed a tohle je hodně náročná trať na předjíždění.“

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Leclerc měl smůlu. Vettela předjet nemohl. Proč?

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10