Red Bull si nemyslí, že by byl v Singapuru favoritem

Jen tři jezdci vědí, jaké to je vyhrát v nočních ulicích Singapuru. Poté, co se formule 1 vrátila do země po více než 30 letech, zde zvítězili jen Lewis Hamilton (1x), Fernando Alonso (2x) a Sebastian Vettel (3x). Red Bullu tato trať vždy sedla.
Red Bull si nemyslí, že by byl v Singapuru favoritem

Sebastian Vettel měl vždy nejsilnější druhou část sezóny a to počínaje Singapurem, kde vyhrál v posledních třech letech. Je zřejmé, že okruh bude svědčit Red Bullu i letos. Když se podíváme na formu rudých býků v Monze a především ve Spa, měli by být v Singapuru vpředu.

Christian Horner si ale nemyslí, že by jeho tým byl favoritem číslo jedna. „Je to trať, která nám v posledních letech vždy sedla, ale v tomto oboru neexistují žádné jistoty. Očekáváme, že Mercedes bude neuvěřitelně rychlý,“ zamyslel se Horner pro Autosport.

Stříbrné šípy navíc využívají žolíka a před Singapurem změní převodové poměry.

Horner očekává, že silný bude také Williams, protože má formu po celé léto. Valtteri Bottas si to ale nemyslí, podle něj budou Singapur a pak také Brazílie pro Williams spíše těžšími okruhy. Podle Bottase bude mít Williams na pódium v Suzuce, Austinu a Abú Dhabí. 

Diskuze (42) Další článek: MinEDrivers: ePrix Pekingu
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00