Red Bull si na upgrade motoru počká

Renault sice pracuje na upgrade své pohonné jednotky, ale jeho zákazníci budou muset být ještě hodně trpěliví.
Red Bull si na upgrade motoru počká

„Nemyslím si, že je něco naplánováno dříve než v Soči,“ řekl Christian Horner. Právě tam by měl Renault využít své žetony a nasadit upravený motor. „Takže motory, které dnes máme, jsou ty, s nimiž budeme muset zatím žit.“

Ricciardovi v tréninku vybouchl motor. Nebyl to ale ten závodní. Týmy běžně nasazují do pátečních tréninků starší motory a v noci na sobotu je vymění za novější. V případě Ricciarda se jednalo o motor číslo čtyři, nyní tedy bude využívat motor číslo pět, který měl premiéru v Rakousku. Tam také Ricciardo dostal penalizaci.

„Teprve čas ukáže, zda se můžeme dostat až do Soči, aniž bychom obdrželi další trest před nasazením modernizované pohonné jednotky,“ dodává Horner.

Foto: Getty Images / Clive Mason

 

Další článek: Fotogalerie: Pátek na horkém Hungaroringu

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10