Red Bull si jede v Mexiku vlastní ligu, připouští Hamilton

Vedoucí muž průběžného pořadí letošní sezóny formule 1 Lewis Hamilton z Mercedesu si myslí, že jezdci Red Bullu jsou ve Velké ceně Mexika neporazitelní.
Red Bull si jede v Mexiku vlastní ligu, připouští Hamilton

Max Verstappen vyhrál všechny tři tréninky a jeho týmový kolega Daniel Ricciardo byl nejrychlejší v kvalifikaci, kde úspěch Red Bullu podtrhl Verstappen druhým místem. Třetí Hamilton přitom na Ricciarda ztratil jen 135 tisícin a čtvrtý Sebastian Vettel z Ferrari 211 tisícin sekundy.

„Jsem docela spokojen s tím, že jsem tak blízko. Být třetí není pro start špatné. Gratuluji Danielovi. Tihle kluci byli až příliš rychlí, před kvalifikací i v kvalifikaci jeli svou vlastní ligu. Nebyl způsob, jak bych mohl překonat jeho prostřední sektor,“ řekl na Ricciardovu adresu Hamilton.

Hamilton má další mečbol. V Mexiku se stane mistrem světa, když...

Hamilton má další mečbol. V Mexiku se stane mistrem světa, když...

„Toto je pro nás skvělý den, když uvážím, jak špatné to bylo včera,“ řekl Hamilton v reakci na páteční tréninky, ve kterých skončil sedmý a jeho týmový kolega Valtteri Bottas devátý.

„Je to jako noc a den. Včera jsme se opravdu trápili, první trénink byl dobrý, ale od druhého tréninku nebyla zábava tohle auto řídit. Na celém voze byla řada různých problémů. Z technické stránky, z pohledu aerodynamiky, z velké části z mechanické stránky, ale také trochu aero a motor. Přes noc jsme udělali velké změny, včera jsme si nemysleli, že bychom se vzhledem k výkonnosti byli schopni kvalifikovat na ultra (měkké směsi pneumatik),“ dodal Hamilton.

„To by pro nás byla obrovská nevýhoda, kdybychom zítra nemohli startovat na fialové a museli být například na hyper (měkké směsi). Jakmile jsme nastoupili do kvalifikace, okamžitě jsme věděli, jak se vůz choval. Říkal jsem si 'dobře, jsme v mnohem silnější pozici pro boj o umístění'. Jsem rád, že jsem byl schopen odvést svou práci ve druhé jízdě. Bylo to velmi dobré,“ pochvaluje si Hamilton.

Bottas poděkoval mechanikům za výměnu motoru

Také Bottas, který vyrazí z páté pozice, vyzdvihl práci týmu mezi pátečními tréninky a sobotní kvalifikací.

„Celý tým odvedl včera večer a dnes skutečně dobrou práci. Včera to pro nás nevypadalo dobře, dnes se ale vůz choval mnohem lépe. Chci také poděkovat svým mechanikům za skvělou práci. Za méně než jeden a půl hodiny se jim podařilo rozmontovat auto a vyměnit motor, a vůz pak fungoval skvěle,“ řekl Bottas.

„Poté, co byl vůz opraven, byla kvalifikace celkem jasná, ale já nedokázal poskládat v Q3 dobré kolo. Nikdy jsem neměl tak dobrý pocit jako v předchozích kvalifikačních jízdách, alespoň jsme ale mnohem blíže čelu, než jsme byli v pátek. První řada dnes byla zřejmě nedosažitelná, ale naše časy byly alespoň velmi blízké těm Ferrari,“ dodal Fin.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel je spokojen, i když v kvalifikaci nezajel úplně čisté kolo