Red Bull si jede do Austinu pro titul, uzavře šampionát i Vettel?

Sebastian Vettel a Red Bull Racing můžou už tento víkend obhájit oba mistrovské tituly a udělat z GP Brazílie téměř jen formalitu. ANKETA
Red Bull si jede do Austinu pro titul, uzavře šampionát i Vettel?

Red Bull jako tým mohl získat třetí titul v poháru konstruktérů už v Abú Zabí, ale na Yas Marině si nedokázal vybudovat dostatečný náskok.

To se mu ale velmi pravděpodobně podaří v Austinu. Bude mu totiž stačit, aby USA opustil s výhodou 43 bodů před druhým týmem, přičemž teď jeho náskok činí 82 bodů.

To v praxi znamená, že i kdyby Red Bull nezískal v neděli ani jeden bod, tak pokud by Ferrari nemělo oba vozy na stupních vítězů, o mistru světa by bylo stejně rozhodnuto.

Poněkud otevřenější je situace v šampionátu jezdců. Sebastian Vettel má před Fernandem Alonsem náskok 10 bodů. Vzhledem k většímu počtu vítězství v závodech mu stačí získat v USA o 15 bodů víc než španělský rival, a bude moci slavit třetí titul.

Jak se mu to může podařit? Musí závod vyhrát a Alonso nesmí být lepší než pátý. Druhou možností pro německého závodníka je, že Alonso nebude bodovat, pak by mu stačil jakýkoliv stupeň vítězů.

Diskuze (55) Další článek: Massa: Byl jsem v kontaktu s jinými týmy