Red Bull šéfaerodynamika Prodromoua neudržel

Vedení týmu Red Bull Racing se nepodařilo přemluvit Petera Prodromoua, aby si rozmyslel svůj přestup k McLarenu.
Red Bull šéfaerodynamika Prodromoua neudržel

Dohodu s Prodromouem, který šéfoval aerodynamice u Red Bullu Racing, oznámil McLaren na konci loňské sezóny. Ale vzhledem k dlouhé výpovědní lhůtě nedokázal říct, kdy pro něj začne pracovat.

Má se za to, že to nemůže být dřív než na začátku příštího roku. Red Bull chtěl dlouhou výpovědní dobu využít k přesvědčení Prodromoua, aby McLaren odmítl a zůstal v Milton Keynes, ale to se mu nepodařilo.

Prodromou totiž přestal pro tým pracovat a teď je v ochranné lhůtě, během které nesmí pracovat pro konkurenci. Na jeho místo nominovali úřadující mistři Dana Fallowse.

Red Bull nehodlá pustit Prodromoua k McLarenu předčasně

Red Bull nehodlá pustit Prodromoua k McLarenu předčasně

Další článek: Malé boty nezabránily Sirotkinovi ve splnění podmínky pro superlicenci

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.