Red Bull se zlobí na Renault, všechno je špatně

Daniel Ricciardo toho dnes moc nenajel, druhý trénink dokonce vynechal a to kvůli problému s pohonnou jednotkou Renault. V oficiální tiskové zprávě byl sice Red Bull právě ústy svého jezdce poměrně smířlivý, ale Helmut Marko na mikrofon už takovou trpělivost neměl.
Red Bull se zlobí na Renault, všechno je špatně

„Naše závěry jsou zdrcující,“ řekl Helmut Marko pro Auto Motor und Sport. „Když se auto porouchá po padesáti kilometrech, tak je to při čtyřech pohonných jednotkách na sezónu smrtící.“

Podle Marka ještě nebyl problém přesně odhalen, ale mělo by jít o něco nového, co se během testování neukázalo. Podle Ricciarda ale nebude potřeba motor měnit. Problémy mělo také Toro Rosso.

„U všech pohonných jednotek jsou jízdní vlastnosti horší než během testů,“ doplňuje Marko. „Chtěli jsme se zlepšit, ale udělali jsme krok zpět.“ Marko vyzval Renault k urychlené analýze a nápravě.

Spokojen nebyl ani Christian Horner. Toho by zajímalo, kam uteklo 30 až 50 koní, které měl Renault přes zimu najít. „Výkon motoru je na úrovni loňského závodu v Abú Dhabí,“ řekl šéf stáje. 

Nedaří se ale ani samotnému Red Bullu. Ten vyvíjí nový kratší nos. Podobné řešení je ale velmi složité, co se týče nárazových testů. Poslední dva pokusy prý dopadly špatně. Při druhém pokusu dokonce došlo k poškození šasi. 

Foto: Red Bull Media House

Další článek: Van der Garde a Sauber zahájili konstruktivní diskusi

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.