Red Bull se zaměří na starty do závodů

Mark Webber a Sebastian Vettel mívají v poslední době potíže odlepit se ze startovní pozice alespoň stejně rychle jako jejich soupeři, proto se tým Red Bull Racing rozhodl věnovat zvláštní pozornost startovní proceduře.

Systémy asistovaného startu či kontroly prokluzu kol jsou ve formuli 1 zakázané, ale jezdcům týmy pomáhají speciálním nastavením motoru, převodovky a dalších komponent, aby byl start co nejefektivnější.

"Starty nebyly nejlepší. V Monze je jedna z nejdelších rovinek do první zatáčky, takže odhalí případnou slabinu, ale je to oblast, na kterou jsme se hodně soustředili," řekl po Grand Prix Itálie šéf Red Bullu Christian Horner.

"Musíme se na to velmi pečlivě podívat, protože na začátku roku jsme měli výborné starty, byli jsme v tom velmi silní. Ale v posledních závodech jsme ztratili trochu výkonnosti na startovní čáře, takže ať už je to dáno nastavením na nízký přítlak nebo něčím jiným, musíme to pochopit."

Jezdcům Red Bullu nevyšel v Monze nejlépe ani závod, přesto se Webber vrátil do čela průběžné klasifikace jezdců a tým získal na McLaren také v poháru konstruktérů. Horner věří, že co se týče tratí, které vozu z Milton Keynes nesedí, má Red Bull to nejhorší za sebou.

"Pro nás byla Monza největší výzvou," řekl. "Skutečnost, že jsme dokázali získat víc bodů než McLaren, je velmi pozitivní. Víme, že v posledních pěti závodech budou tratě, které by nám měly vyhovovat. Také tu budou tratě, na kterých bude výhoda jednoho nebo druhého týmu malá. Ale snad už nebudeme ztrácet tak jako v Monze."

Další článek: Räikkönen oslovil Renault se zájmem o návrat do formule 1

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.