Red Bull se v Monze potýká s nedostatkem rychlosti

Piloti rakouské stáje odstartují do závodu z pátého, respektive jedenáctého místa. Zatímco Vettel zaostal za vítězem kvalifikace téměř o osm desetin vteřiny, Webber do závěrečných bojů vůbec nepromluvil.
Red Bull se v Monze potýká s nedostatkem rychlosti

Tým z Milton Keynes v Itálii na své soupeře poměrně ztrácí. Nechybělo mnoho a poslední část kvalifikace se netýkala ani Sebastiana Vettela. Německý šampión se ale nakonec mezi nejlepších deset přeci jen dostal a do Velké ceny Itálie odstartuje po penalizaci Paula di Resty jako pátý. Vzhledem k okolnostem tak mohl mít po skončení kvalifikace důvod k radosti.

"S výsledkem jsem celkem spokojený; moje poslední kolo mělo být o něco rychlejší, ale je těžké říct, jestli by to znamenalo nějaký rozdíl. Když se podíváte od nás směrem dopředu, rozdíly byly příliš veliké. Celý víkend jsme nebyli dostatečně rychlí, takže šesté místo je velmi dobré," usoudil Vettel.

Podle něho by měla být závodní rychlost monopostu RB8 o něco lepší, takže šance na dobrý výsledek tu stále je. "Uvidíme, co budeme moci udělat v závodě. Myslím si, že zítřejší výkon by měl být lepší," ujistil šampión posledních dvou let.

Marku Webberovi postup do třetí části kvalifikace unikl o sedmašedesát tisícin vteřiny. Na startovním roštu Velké ceny Itálie mu patří jedenácté místo. "Je to víceméně to, co jsme dnes očekávali. Seb a já jsme tu měli namále; bylo to mezi námi velmi vyrovnané - stačila jedna desetina a jsem mimo. Není to žádné velké překvapení," přiznal Australan.

Díky tomu, že se Webber nedostal do nejlepší desítky, má, co se volby strategie týče, poměrně volné ruce. Mimo jiné si může vybrat, na které z obou sad pneumatik odstartuje, což ale nic nemění na tom, že nedělní závod bude vzhledem k jeho výchozí pozici velmi náročný.    

"Jsem jedenáctý, takže máme trochu na výběr, co uděláme, ale raději bych byl na startovním roštu výše. Zítra nás čeká pořádná práce; ale tohle je Monza, takže nikdy neříkej nikdy," dodal.  

Další článek: GP Itálie 2012 - sobota

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00