Red Bull se v Monze potýká s nedostatkem rychlosti

Piloti rakouské stáje odstartují do závodu z pátého, respektive jedenáctého místa. Zatímco Vettel zaostal za vítězem kvalifikace téměř o osm desetin vteřiny, Webber do závěrečných bojů vůbec nepromluvil.
Red Bull se v Monze potýká s nedostatkem rychlosti

Tým z Milton Keynes v Itálii na své soupeře poměrně ztrácí. Nechybělo mnoho a poslední část kvalifikace se netýkala ani Sebastiana Vettela. Německý šampión se ale nakonec mezi nejlepších deset přeci jen dostal a do Velké ceny Itálie odstartuje po penalizaci Paula di Resty jako pátý. Vzhledem k okolnostem tak mohl mít po skončení kvalifikace důvod k radosti.

"S výsledkem jsem celkem spokojený; moje poslední kolo mělo být o něco rychlejší, ale je těžké říct, jestli by to znamenalo nějaký rozdíl. Když se podíváte od nás směrem dopředu, rozdíly byly příliš veliké. Celý víkend jsme nebyli dostatečně rychlí, takže šesté místo je velmi dobré," usoudil Vettel.

Podle něho by měla být závodní rychlost monopostu RB8 o něco lepší, takže šance na dobrý výsledek tu stále je. "Uvidíme, co budeme moci udělat v závodě. Myslím si, že zítřejší výkon by měl být lepší," ujistil šampión posledních dvou let.

Marku Webberovi postup do třetí části kvalifikace unikl o sedmašedesát tisícin vteřiny. Na startovním roštu Velké ceny Itálie mu patří jedenácté místo. "Je to víceméně to, co jsme dnes očekávali. Seb a já jsme tu měli namále; bylo to mezi námi velmi vyrovnané - stačila jedna desetina a jsem mimo. Není to žádné velké překvapení," přiznal Australan.

Díky tomu, že se Webber nedostal do nejlepší desítky, má, co se volby strategie týče, poměrně volné ruce. Mimo jiné si může vybrat, na které z obou sad pneumatik odstartuje, což ale nic nemění na tom, že nedělní závod bude vzhledem k jeho výchozí pozici velmi náročný.    

"Jsem jedenáctý, takže máme trochu na výběr, co uděláme, ale raději bych byl na startovním roštu výše. Zítra nás čeká pořádná práce; ale tohle je Monza, takže nikdy neříkej nikdy," dodal.  

Další článek: GP Itálie 2012 - sobota

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10