Red Bull se v Bahrajnu soustředí na sebe, Mercedes nesleduje

Max Verstappen doufá, že tým vylepší závodní rychlost. V tréninku v Bahrajnu se vozy Red Bullu potýkaly s rychlou degradací pneumatik.
Foto: Getty Images / Pool
Red Bull se v Bahrajnu soustředí na sebe, Mercedes nesleduje | Foto: Getty Images / Pool

Max Verstappen (6./2.)

Verstappen na sebe upozornil mimo jiné tím, že svůj nejrychlejší čas ve druhém tréninku zajel na střední směsi pneumatik. Podle nizozemského pilota by se měl tým zaměřit na závodní rychlost, a nikoliv na časy na jedno kolo. Jinak Mercedes neporazí.

„Myslím, že to bude ještě jasnější, ale už teď je očividné, že jsou opět rychlí. Nepřekvapuje nás to. Musíme se soustředit na lepší vyvážení vozu a soustředit se hlavně na závod. S pneumatikami to je tady složité, rychle se opotřebovávají.

Zlepšit se musíme i pro kvalifikaci, ale nesmíme se koncentrovat jen tímto směrem. Jak už jsem řekl, závod bude vůči pneu hodně agresivní.

V prvním tréninku jsem toho moc neodjel. Zkoušeli jsme prototypy pneumatik pro příští rok a také nějaké aerodynamické prvky. Nefungovalo to tak, jako jsme si přáli. V druhém tréninku už to bylo lepší. Celkově to pro nás byl pozitivní pátek,“ řekl Verstappen.

Alexander Albon (7./10.)

Albona překvapila nízká přilnavost, která vedla k jeho bouračce ve druhém volném tréninku na GP Bahrajnu.

„Nečekal jsem, že bude přilnavost tak špatná. Nějak se to všechno sešlo, divný úhel, přilnavost, obtížná zatáčka. Nebyla to pěkná rána, ale jsem v pohodě.

Zpomalil jsem, ale očividně ne dost. Když máte jen jedno kolo na asfaltu, dostanete někdy facku,“ přiznal Albon.

Další článek: Nehoda Albona a pes na trati. Druhý trénink přerušily červené vlajky. Na čele zůstal Hamilton

28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00