Red Bull se v Bahrajnu soustředí na sebe, Mercedes nesleduje

Max Verstappen doufá, že tým vylepší závodní rychlost. V tréninku v Bahrajnu se vozy Red Bullu potýkaly s rychlou degradací pneumatik.
Foto: Getty Images / Pool
Red Bull se v Bahrajnu soustředí na sebe, Mercedes nesleduje | Foto: Getty Images / Pool

Max Verstappen (6./2.)

Verstappen na sebe upozornil mimo jiné tím, že svůj nejrychlejší čas ve druhém tréninku zajel na střední směsi pneumatik. Podle nizozemského pilota by se měl tým zaměřit na závodní rychlost, a nikoliv na časy na jedno kolo. Jinak Mercedes neporazí.

„Myslím, že to bude ještě jasnější, ale už teď je očividné, že jsou opět rychlí. Nepřekvapuje nás to. Musíme se soustředit na lepší vyvážení vozu a soustředit se hlavně na závod. S pneumatikami to je tady složité, rychle se opotřebovávají.

Zlepšit se musíme i pro kvalifikaci, ale nesmíme se koncentrovat jen tímto směrem. Jak už jsem řekl, závod bude vůči pneu hodně agresivní.

V prvním tréninku jsem toho moc neodjel. Zkoušeli jsme prototypy pneumatik pro příští rok a také nějaké aerodynamické prvky. Nefungovalo to tak, jako jsme si přáli. V druhém tréninku už to bylo lepší. Celkově to pro nás byl pozitivní pátek,“ řekl Verstappen.

Alexander Albon (7./10.)

Albona překvapila nízká přilnavost, která vedla k jeho bouračce ve druhém volném tréninku na GP Bahrajnu.

„Nečekal jsem, že bude přilnavost tak špatná. Nějak se to všechno sešlo, divný úhel, přilnavost, obtížná zatáčka. Nebyla to pěkná rána, ale jsem v pohodě.

Zpomalil jsem, ale očividně ne dost. Když máte jen jedno kolo na asfaltu, dostanete někdy facku,“ přiznal Albon.

Další článek: Nehoda Albona a pes na trati. Druhý trénink přerušily červené vlajky. Na čele zůstal Hamilton

9:12 | Lando Norris dokončil karanténu a z Dubaje se vrátil do Velké Británie.
20. ledna | Loňský vůz Alfy Romeo měl označení C39, letošní bude mít C41, protože C40 je již dávno rozpracovaný vůz pro rok 2022 (původně 2021).
20. ledna | Alfa Romeo dnes potvrdila datum a místo prezentace 22. února ve Varšavě.
19. ledna | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.