Red Bull se v Ázerbájdžánu řadí k favoritům

Daniel Ricciardo má za to, že rychlost Rudých býků na delší vzdálenosti je vynikající, o něco větší problémy očekává v kvalifikaci.
Red Bull se v Ázerbájdžánu řadí k favoritům

Daniel Ricciardo (2./1.)

Ricciardo mohl být se začátkem závodního víkendu Grand Prix Ázerbájdžánu velmi spokojen. Druhé a první místo ve volných trénincích indikují slušnou formu Red Bullu.

„Dnes jsme byli rychlí. Na ultraměkkých to mohlo být lepší, ale delší jízdy na superměkké směsi byly dobré. Docela si věříme. Co se kvalifikace týče, tam si nejsem jistý, o kolik se mohou ostatní zrychlit. Ale i kdybychom se nekvalifikovali do první řady, můžeme se spolehnout na skvělou závodní formu auta. Patříme k favoritům.

Tuším, že jedu dobře a ve voze se cítím pohodlně. To je na městských okruzích velmi důležité – musíte v autě cítit komfort. Nic hrozného nás dnes nepotkalo. Vyvážení vozu je normální, fajn. Obecně jde o okruh s nízkou přilnavostí a nedá se očekávat, že tu vaše auto bude perfektní. Ale byl jsem spokojený. Zítra a v neděli do toho prostě půjdeme naplno a uvidíme. Jediné, co by mohlo věci zkomplikovat, je silný vítr, který nás čeká. Ale to platí pro všechny,“ ví Ricciardo.

Max Verstappen (6./3.)

Nizozemský jezdec se v prvním tréninku nechtěně předvedl chybou v páté zatáčce, která ho stála drahocenný čas. V sobotu čeká lítý boj o pole position.

„Zdáme se být rychlí. Samozřejmě se pořád snažíme zlepšit, protože víme, že soupeři v kvalifikaci aktivují svůj „power mód“, takže nám budou ještě blíže. Na druhou stranu i my máme ještě potenciál pro zlepšení. Na téhle trati je to hodně o sebevědomí. Jakmile ho máte, můžete hodně získat.

V prvním tréninku to byla ostuda. Nevím, co se přihodilo. Nepodařilo se mi auto podchytit a vrazil jsem do zdi. Naštěstí nás to zase tak moc nezpomalilo. Mechanici odvedli výbornou práci a vůz opravili. Mám z toho radost. Splnili jsme svůj program a vůz se ovládal velmi dobře,“ pochvaloval si Verstappen.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ve druhém tréninku byl v Baku nejrychlejší Ricciardo

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.