Red Bull se utěšuje rychlostí, kterou předvedl Vettel

Tým Red Bull Racing odjel z Valencie jen s 12 body za čtvrté místo Marka Webbera, ale také s dobrými vyhlídkami pro další závody.
Red Bull se utěšuje rychlostí, kterou předvedl Vettel

Vettelův výkon ve Valencii vybočil z obvyklé vyrovnanosti, která letos na závodních okruzích převládá. Takže i když musel kvůli přehřátí alternátoru odstoupit, Red Bull má důvody k optimismu.

"Na Sebově výkonu nás musí utěšovat, že jel vlastní ligu a měl to zcela pod kontrolou," řekl šéf týmu Christian Horner. "Měl ohromnou rychlost a my z Valencie odjíždíme s vědomím, že máme rychlé auto. Mark to dokázal svým postupem z 19. místa na startu na čtvrté."

Red Bull však nechce tvrdit, že od teď bude vždy bojovat o vítězství. "Myslím, že je naše auto celkem silné ve většině podmínek, takže se teď budeme dál snažit a pokoušet se auto zrychlovat," pokračoval Horner. "Snad budeme v Silverstonu silní. Fernando tam byl loni hodně rychlý, hlavně v druhé polovině závodu, takže to bude zajímavý víkend. Ještě nejsme ani v polovině sezóny, ale cítíme se, jako že jsme doposud hodně závodili."

"Forma se mění z okruhu na okruh, ale my jsme v posledních třech závodech získali tři pole position, a to je povzbudivé. Tady jsme jasně vedli, degradaci pneumatik jsme měli velmi malou a vyrovnali jsme se s ní našim nejbližším soupeřům. Samozřejmě je velkým zklamáním, že jsme nedokončili, bylo to myslím naše první selhání techniky od Koreje 2010. Je to zklamání, ale jsem si jistý, že se z toho společně s Renaultem poučíme, takže se to nebude opakovat."

Další článek: Lotus mrzí jen odstoupení Grosjeana, s rychlostí je spokojený