Red Bull se podle Webbera nemá za co stydět

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

Red Bull si v dnešním závodě připsal jedno vítězství, ale také dvě prohry. V Grand Prix Brazílie triumfoval Mark Webber. Nic to ale nezměnilo na tom, že mistrem světa sezony 2009 je Jenson Button a Pohár konstruktérů putuje k týmu Brawn GP. Webber ovšem tvrdí, že u Red Bullu na sebe mohou být hrdí.

"Je fantastické znovu vyhrát. Potvrzujeme tím naše druhé místo. Na titul to nestačilo, ale jsme na sebe hrdí. Chtěl bych poděkovat Renaultu, jeho motory byly velice dobré, ačkoliv to neměl jednoduché. Myslím, že si Jenson titul zasloužil. V úvodu sezony jel velmi dobře. Není snadné zajet celý víkend bezchybně. Brawn měl určité silné stránky a slabiny, JB ale odvedl dobrou práci. Chtěl bych mu pogratulovat.

V úvodu závodu se nikdy nedá odhadnout, jak to dopadne. Věděli jsme, že Robert a Rubens pojedou do boxů o něco dříve. Když se tak stalo, věděli jsme, že máme slušný náskok. Pak už to bylo docela pohodlné, byť jsem trošku zpanikařil v době, kdy se ke mně Robert začal přibližovat. Tým mi oznámil, že dotankovat pojede dříve než já, několikrát jsem se ale na to přeptal," řekl Mark Webber.

Sebastian Vettel se připojil ke gratulantům, byť pro něho mělo blahopřání Jensonu Buttonovi o mnohem hořčí příchuť než pro většinu ostatních.

"Myslím, že v Brawnu je jeden chlapík, který je teď veselejší než já. Závod samotný byl povedený. Startoval jsem vzadu a dojel čtvrtý. Pomohlo nám několik kolizí. Myslím, že na víc jak čtvrté místo jsme dnes neměli. Nebýt problémů ve včerejší kvalifikaci, mohli jsme vyhrát. Nestalo se ale, nemám co k tomu více říci. V závodě jsem tlak ani moc necítil, prostě jsem se soutředil na každé jedno kolo. Věděl jsem, že je Jenson buď těsně přede mnou nebo za mnou a že se pohybuje na bodech. O takových věcech ale až do posledních pár kol příliš nepřemýšlíte. Nikdy totiž nevíte, co se může všechno stát. V jednu chvíli jsem se modlil za déšť, byl cítit ve vzduchu, ale nepřišel. Gratuluji Jensonovi a Brawnu, myslím, že letos odvedli nejlepší práci," řekl Sebastian Vettel, který bude v Abú Zabí s Rubensem Barrichellem bojovat o titul vicemistra.

Další článek: Kubica vidí příčinu úspěchu v nízkém přítlaku