Red Bull se na Webbera soustředit zatím nechce

Vzhledem k malým bodovým rozdílům a zvratům v letošním šampionátu tým Red Bull Racing nemá v úmyslu vsadit v boji o titul v poháru jezdců jen na Marka Webbera.
Red Bull se na Webbera soustředit zatím nechce

U stáje z Milton Keynes je situace podobně komplikovaná jako u McLarenu. Oba jezdci jsou stále ve hře o titul, přičemž jeden má větší šanci díky menší bodové ztrátě. Webbera dělí od Alonsa 11 bodů, zatímco Vettela 25.

"Jak bylo vidět v této Grand Prix, lídr šampionátu se během závodu změnil třikrát a my jsme Fernandu Alonsovi darovali 25 bodů, což je samozřejmě frustrující," řekl šéf Red Bullu Christian Horner. "Věřím, že se v tomto šampionátu bude bojovat až do posledního kola v Abú Zabí.

"Mark drží v šampionátu druhé místo a Sebastian se propadl na čtvrté. Ale mezi čtvrtým Sebastianem a vedoucím Fernandem je stále jen jedno vítězství. A kolikrát jsme letos viděli šampionát se úplně otočit? Takže je nemožné předpovídat, co se stane v Brazílii a Abú Zabí."

Jelikož ale zbývají do konce sezóny už jen dva závody, je třeba k nim přistoupit komplexně a Horner přiznal, že Red Bull zváží všechny možnosti a případnou aplikaci týmové strategie. "Ještě jsem se nezabýval všemi scénáři a propočty, ale před Brazílií to uděláme," potvrdil. "Cílem samozřejmě je, aby oba byli před Fernandem a Lewisem, jako se nám to podařilo v korejské kvalifikaci."

Rakouská stáj musí také doufat, že bude mít spolehlivou techniku. Ačkoliv s využíváním motorů neměl Red Bull doposud problémy a papírově na tom byl hůř Alonso, Vettel přišel v Koreji o motor, který měl vydržet ještě 400 kilometrů.

"Doufejme, že to pro něj bude mít zanedbatelné dopady," komentoval Horner. "Doufejme, že jeho motorům zbývá dost kilometrů, aby mohl jezdit beze změn až do konce roku. Tento víkend to se zbývajícími kilometry bylo trochu těsné, proto odjel méně kol. Ideální situace to není."

Další článek: Vettel: Alonsa jsem měl v Jeongamu pod kontrolou, vyhrál bych

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.