Red Bull se na nás dotahuje, uvědomuje si Binotto

Ferrari v Silverstonu nebojovalo s Mercedesem ale s Red Bullem. Mezi oběma týmy je v šampionátu rozdíl 52 bodů, což není až tak moc. V posledních dvou závodech získal Red Bull více bodů než stáj z Maranella.
Red Bull se na nás dotahuje, uvědomuje si Binotto

„Musíme být schopni bojovat o první pozici v každém závodě, ať už je okruh jakýkoliv,“ řekl Binotto při zhodnocení britské grand prix.

„V Británii to tak nebylo a a není pochyb, že je to zklamáním.“

Mezi Bottasem a Leclercem to po kvalifikaci byly jen setinky sekundy, ale Monačan řekl, že nepočítá s tím, že by v závodě Ferrari Mercedesu stačilo. To se také potvrdilo.

„Řekl bych, že po kvalifikaci jsme očekávali lepší výsledek, ale tempo nebylo dost dobré. Myslím si, že je toho hodně, co je potřeba zlepšit,“ pokračuje Binoto.

Sebastian je pod jiným tlakem, než na který byl zvyklý, říká Brawn

Sebastian je pod jiným tlakem, než na který byl zvyklý, říká Brawn

Šéf Ferrari si také všímá rostoucí formy Red Bullu. „Když se podívám na poslední dva závody, tak se určitě zlepšili. Vyhráli v Rakousku a v závodě (v Silverstonu, pozn. redakce) byli velmi konkurenceschopní.“

„Poslední dva závody ukázaly, že náš balíček a jejich balíček jsou velmi blízko. Dává nám to ještě větší motivaci, protože se musíme dále zlepšovat.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: MiniDrivers a GP Velké Británie 2019

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00