Red Bull se díví, že o "pokoutných" praktikách Mercedesu nikdo nevěděl

Nejenže se konkurentům Mercedesu nelíbí, že uskutečnil test s letošním vozem na letošních pneumatikách, navíc nechápou, jak to mohlo zůstat tak dlouho utajené.
Red Bull se díví, že o "pokoutných" praktikách Mercedesu nikdo nevěděl

O testu Mercedesu po závodě ve Španělsku se svět formule 1 dozvěděl až o téměř dva týdny později.

"Je pozoruhodné, že nikdo nevěděl, že současné auto jezdí v Barceloně se současnými jezdci. Nevyšlo to najevo dřív než v pátek," divil se šéf Red Bullu Racing Christian Horner.

Pravidla běžné testy v sezóně zakazují a podle Hornera není pochyb o tom, že je Mercedes porušil. "Měli si sehnat souhlas všech týmů, což neudělali, aby tým mohl testovat pneumatiky se současným vozem, se současnými jezdci, na současném okruhu a s pneumatikami, které budou použity v další Grand Prix."

Red Bull proto kategoricky odmítá vysvětlení Mercedesu, že jezdil čistě na přání Pirelli, aniž by testoval své vlastní věci. "Špatné je to, že tým pokoutným způsobem vědomě testoval pneumatiky určené pro letošní šampionát. Podle mého názoru jsou pravidla o testech velmi jasně daná ve Sportovních regulích, a když na začátku roku vstoupíte do šampionátu, ta pravidla podepíšete."

Horner také nevěří Mercedesu, že pro něj test nebyl nijak zásadně užitečný, protože Pirelli testovalo pneumatiky pod kódovými názvy.

"Kdykoliv s těmito vozy jezdíte, učíte se," upozornil. "Učíte se o spolehlivosti, o mechanice vozu, o chování a jízdních vlastnostech těchto vozů. Jezdci se také učí. Takže se těžko věří tvrzení Mercedesu, že z toho testu netěžil."

Další článek: Renault: Příští rok motory nezlevníme nikomu, pak se uvidí

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?