Red Bull se díví, že o "pokoutných" praktikách Mercedesu nikdo nevěděl

Nejenže se konkurentům Mercedesu nelíbí, že uskutečnil test s letošním vozem na letošních pneumatikách, navíc nechápou, jak to mohlo zůstat tak dlouho utajené.
Red Bull se díví, že o "pokoutných" praktikách Mercedesu nikdo nevěděl

O testu Mercedesu po závodě ve Španělsku se svět formule 1 dozvěděl až o téměř dva týdny později.

"Je pozoruhodné, že nikdo nevěděl, že současné auto jezdí v Barceloně se současnými jezdci. Nevyšlo to najevo dřív než v pátek," divil se šéf Red Bullu Racing Christian Horner.

Pravidla běžné testy v sezóně zakazují a podle Hornera není pochyb o tom, že je Mercedes porušil. "Měli si sehnat souhlas všech týmů, což neudělali, aby tým mohl testovat pneumatiky se současným vozem, se současnými jezdci, na současném okruhu a s pneumatikami, které budou použity v další Grand Prix."

Red Bull proto kategoricky odmítá vysvětlení Mercedesu, že jezdil čistě na přání Pirelli, aniž by testoval své vlastní věci. "Špatné je to, že tým pokoutným způsobem vědomě testoval pneumatiky určené pro letošní šampionát. Podle mého názoru jsou pravidla o testech velmi jasně daná ve Sportovních regulích, a když na začátku roku vstoupíte do šampionátu, ta pravidla podepíšete."

Horner také nevěří Mercedesu, že pro něj test nebyl nijak zásadně užitečný, protože Pirelli testovalo pneumatiky pod kódovými názvy.

"Kdykoliv s těmito vozy jezdíte, učíte se," upozornil. "Učíte se o spolehlivosti, o mechanice vozu, o chování a jízdních vlastnostech těchto vozů. Jezdci se také učí. Takže se těžko věří tvrzení Mercedesu, že z toho testu netěžil."

Další článek: Renault: Příští rok motory nezlevníme nikomu, pak se uvidí

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00