Red Bull se bude od příští sezóny více soustředit na Verstappena

Šéf Red Bullu Christian Horner přiznal, že Max Verstappen bude jedničkou týmu v příští sezóně formule 1.
Red Bull se bude od příští sezóny více soustředit na Verstappena

Už od jeho příchodu do hlavního týmu Red Bullu v průběhu sezóny 2016 se Verstappenův vliv na chod stáje postupně zvětšoval. Podle některých právě to stálo za rozhodnutím Daniela Ricciarda odejít po letošní sezóně do Renaultu.

Poradce Red Bullu Helmut Marko zpočátku říkal, že k Ricciardovu nástupci a Verstappenovu novému týmovému kolegovi Pierru Gaslymu bude tým přistupovat stejně jako k Nizozemci. Šéf týmu však nyní přiznává, že Verstappen bude mít vyšší postavení než Francouz.

„Max je teď zkušený, takže tým teď na něj bude více směřovat svou pozornost,“ řekl Horner pro nizozemský Formule 1.

Verstappen může bojovat o titul, říkají Hamilton a Vettel

Verstappen může bojovat o titul, říkají Hamilton a Vettel

„Pierre má samozřejmě potenciál vyvinout se a znepříjemnit Maxovi život. Snad se budou tlačit navzájem a pomohou dostat z toho druhého maximum, stejně jako to dělali Max a Daniel.“

Po Ricciardově odchodu se také mluvilo o tom, zda měl Verstappen vliv na rozhodnutí upřednostnit Gaslyho před Carlosem Sainzem Jr., který byl Verstappenovým týmovým kolegou u Toro Rosso v jejich první sezóně ve F1 v roce 2015 a který bude příští rok působit u McLarenu.

„Nakonec, nebylo to na mně, abych řekl ano nebo ne. Není to moje rozhodnutí,“ řekl Verstappen.

„Jasně jsem jim ale řekl, co bude a co nebude fungovat. Nebudu říkat žádná jména, ale jsem rád, že přichází Pierre Gasly. Je velmi rychlý, já se ale nikoho neobávám. Nikoho se nebojím,“ dodává čtvrtý muž konečného pořadí letošní sezóny formule 1.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: McLaren pro sezónu 2020 navrhne James Key