Red Bull s motory Mercedes? Wolff je ochotný jednat

Horkým témat v jinak ne tak horké Británii byla spekulace, že by Mercedes dodával pohonné jednotky Red Bullu a to skrze Aston Martin, v němž má minoritní podíl. Niki Lauda spekulaci popřel, Toto Woff sice také. K jednání je ale otevřen.
Red Bull s motory Mercedes? Wolff je ochotný jednat

Renault odkoupí Lotus, Red Bull přejde pod Mercedes. Mohla by takto vypadat budoucí situace?

„Existuje spousta věcí, které je třeba zvážit,“ řekl Wolff pro Autosport. „Co se stane, když se Renault rozhodne mít svůj vlastní tým? Budou i nadále dodávat Toro Rossu a Red Bullu? Pokud ne, jaká jsou řešení? Kdo jim bude dodávat, aby zůstali ve sportu? Co to znamená pro nás? Dosud jsme byli nepřítelem.“

Toto Wolff je prý otevřený diskusi. „Neprobíhají žádná jednání, nic nezačalo, ale je třeba zvážit všechny možnosti.“

„Fakte je, že máme smlouvu s Infiniti a Renaultem do konce roku 2016,“ reagoval Horner. „Cokoliv nad rámec této informace je čirá spekulace. Minulý týden to bylo Ferrari, tento týden Aston Martin, příští týden to bude asi Honda nebo Lamborghini.“

Lauda: S Red Bullem o dodávání motorů nejednáme!

Lauda: S Red Bullem o dodávání motorů nejednáme!

Aston Martin v F1 a Red Bull s motory Mercedes?  

Aston Martin v F1 a Red Bull s motory Mercedes?  

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Dennis: Jordan je vesnický idiot

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.