Red Bull s motory Mercedes? Nepravděpodobné

Ještě před několika málo týdny to vypadalo na senzaci. Red Bull bude možná už příští rok jezdit s motory Mercedes. Nyní to ale vypadá, že z velké spolupráce sejde.
Red Bull s motory Mercedes? Nepravděpodobné

„Red Bull je skvělý tým. Je to podobné, jako kdybychom dodávali motory Ferrari. Jsme tady proto, abychom vyhrávali, takže tohle opravdu nepotřebujeme. Neexistuje žádný finanční přínos tohohle, myslím, že je to dobré tak, jak to je,“ řekl k tématu v Monze Hamilton.

Podle webu Motosport.com je dohoda mezi Mercedesem a Red Bullem velmi nepravděpodobná. Německá automobilka má obavy, že by toto partnerství nebylo dobré pro její tým v F1.

Proti je mimo jiné především předseda představenstva Daimleru Dieter Zetsche.

Poslední možností pro Red Bull je tak Ferrari, které už dříve opatrně naznačovalo, že by bylo ochotné motory Red Bullu dodávat, ačkoliv se objevily informace, že by to měly být motory vždy rok staré.

Ferrari bude příští rok dodávat pohonné jednotky Manoru, Sauberu a týmu Haas.

Kromě toho je otázkou, zda Red Bull skutečně vypověděl Renaultu předčasně (o rok dříve) smlouvu kvůli výkonnostním důvodům, jak se čile spekulovalo ve Spa nebo zda bude muset svou „motorovou situaci“ řešit až s výhledem na rok 2017.

Wolff: Red Bull s motorem Mercedes by byl problém

Wolff: Red Bull s motorem Mercedes by byl problém

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Renault: Nic není rozhodnuto

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00