Red Bull s motory Mercedes? Nepravděpodobné

Ještě před několika málo týdny to vypadalo na senzaci. Red Bull bude možná už příští rok jezdit s motory Mercedes. Nyní to ale vypadá, že z velké spolupráce sejde.
Red Bull s motory Mercedes? Nepravděpodobné

„Red Bull je skvělý tým. Je to podobné, jako kdybychom dodávali motory Ferrari. Jsme tady proto, abychom vyhrávali, takže tohle opravdu nepotřebujeme. Neexistuje žádný finanční přínos tohohle, myslím, že je to dobré tak, jak to je,“ řekl k tématu v Monze Hamilton.

Podle webu Motosport.com je dohoda mezi Mercedesem a Red Bullem velmi nepravděpodobná. Německá automobilka má obavy, že by toto partnerství nebylo dobré pro její tým v F1.

Proti je mimo jiné především předseda představenstva Daimleru Dieter Zetsche.

Poslední možností pro Red Bull je tak Ferrari, které už dříve opatrně naznačovalo, že by bylo ochotné motory Red Bullu dodávat, ačkoliv se objevily informace, že by to měly být motory vždy rok staré.

Ferrari bude příští rok dodávat pohonné jednotky Manoru, Sauberu a týmu Haas.

Kromě toho je otázkou, zda Red Bull skutečně vypověděl Renaultu předčasně (o rok dříve) smlouvu kvůli výkonnostním důvodům, jak se čile spekulovalo ve Spa nebo zda bude muset svou „motorovou situaci“ řešit až s výhledem na rok 2017.

Wolff: Red Bull s motorem Mercedes by byl problém

Wolff: Red Bull s motorem Mercedes by byl problém

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Renault: Nic není rozhodnuto

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..