Red Bull rychlost neskrývá a několik týmů se nám vyrovná, říká Webber

Mark Webber odmítl hodnocení Nicka Heidfelda, podle kterého je Red Bull Racing nejrychlejší ze všech a svůj potenciál v testech skrývá.
Red Bull rychlost neskrývá a několik týmů se nám vyrovná, říká Webber

"Nebudeme tu sedět a říkat, že v prvním závodě všechny zničíme a zabijeme, protože to by bylo naivní," řekl Webber po prvním dni testů v Barceloně. "Je tu mnoho týmů, které mají podobnou rychlost, nemějte obavy."

Australan se domnívá, že by bylo chybou hodnotit rozložení sil na základě předchozích tří testů. "Nemyslím, že by za uplynulé týdny bylo z čeho vycházet, abych byl upřímný, protože dnes (v úterý) jsme viděli, že mají všichni podobnou rychlost," konstatoval. "Ferrari tu není a McLaren také nezahálí."

První reálné hodnocení je Webber ochoten poskytnout až po kvalifikaci v Melbourne. Rozhodně však odmítl, že by Red Bull v testech skrýval svůj potenciál. "Určitě ne. Byl bych velmi rád, kdybych to mohl říct. Ale není dost času na to, abyste si hráli sami se sebou a už vůbec ne s ostatními," uzavřel.

Diskuze (64) Další článek: Button: McLaren se zlepšil, ale Ferrari a Red Bullu se asi nevyrovnáme
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10