Red Bull rozhodne o jezdeckém složení během letní přestávky

Jméno nástupce Marka Webbera by nemělo zůstat neznámé déle než měsíc, Red Bull se blíží k velmi očekávanému rozhodnutí.
Red Bull rozhodne o jezdeckém složení během letní přestávky

Šéf týmu Red Bull Racing Christian Horner řekl před pár týdny, že hlavními kandidáty na místo týmového kolegy Sebastiana Vettela v roce 2014 jsou Kimi Räikkönen a Daniel Ricciardo. Potvrdilo se to i tím, že v testu mladých talentů dostal příležitost právě Australan.

Spolumajitel Red Bull Dietrich Mateschitz nyní Autosportu prozradil, že rozhodnutí padne už po příštím závodě.

"Zatím jsme nerozhodli a pořád o tom diskutujeme v rámci týmu," řekl. "Bude to oznámeno po Budapešti. Ale Ricciardo odvedl v Silverstonu výbornou práci a Vergne byl velmi dobrý."

To možná naznačuje, že se teď Red Bull víc kloní ke svým jezdcům. Lotus se stále snaží přesvědčit Räikkönena, aby zůstal. Fin je s podmínkami v Enstonu spokojený, jde mu hlavně o to, aby tým udržel výkonnostní vzestupnou tendenci.

Další článek: Ward zvažuje, že se postaví Todtovi při volbě prezidenta FIA

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.