Red Bull: Räikkönen u Ferrari nám ztíží titul, nebo se s Alonsem roztrhají

Tým mistrů světa Red Bull Racing si uvědomuje, že bude příští rok čelit jezdecky velmi silnému Ferrari, zatímco on sám angažoval méně zkušeného Ricciarda.
Red Bull: Räikkönen u Ferrari nám ztíží titul, nebo se s Alonsem roztrhají

Red Bull mohl vedle sebe postavit Vettela a Räikkönena, ale neudělal to a rozhodl se pro Ricciarda. Finský mistr z roku 2007 ale u Lotusu nezůstane a příští rok se vrátí do Ferrari, čímž s Alonsem vytvoří zřejmě nejsilnější dvojici na startovním roštu.

"Pokud jim to bude fungovat, šampionát konstruktérů pro nás bude těžší," uvedl poradce Red Bullu Helmut Marko pro Bild. "Nebo se navzájem roztrhají. Uvidíme."

Räikkönenův návrat do Maranella sice zatím nebyl oficiálně potvrzen, ale všechny významné zdroje se shodují, že smlouva je už podepsaná s posvěcením prezidenta automobilky Lucy di Montezemola. Oznámení by mělo přijít nejpozději ve středu.

Další článek: Napětí u Ferrari se snaží vyvolat lidé zvenčí, říká Alonso

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.