Red Bull Racing stále věří v boj o tituly

Přichází okruhy, na kterých by měl konkurovat Brawnu GP.
Red Bullu Racing patří i po závodě v Monaku druhé místo v poháru konstruktérů, ale na hlavního soupeře Brawn GP bodově ztratil. Podle šéfa RBR Christiana Hornera to bylo především kvůli charakteristikám městského okruhu. Na jiných tratích by měl tým potvrdit, že je stále ve hře o mistrovské tituly.

"Myslím, že jsme od začátku očekávali, že tato trať nebude patřit mezi naše nejlepší. Brawn byl vždy na tomto typu tratí dobrý a Ferrari v posledních závodech určitě pokročilo," "řekl Horner.

"Takže to bude zajímavé, až pojedeme v Istanbulu a Silverstonu. Teoreticky to jsou tratě, které by měly vyhovovat vlastnostem našeho vozu. Sezóna zatím ještě moc nepokročila. Mají slušný náskok v poháru jezdců i konstruktérů... Pár špatných závodů pro Jensona, pár vítězství pro Sebastiana nebo Marka a budou zpět ve hře."

Red Bull nasadil v Monaku dvojitý difuzor, který podle Hornera týmu odčerpal hodně sil. Ale přítlak vozu se zlepšil a výkonnost by měla být lepší již v Turecku. Ovšem při honbě za Brawnem GP si musí Red Bull dávat pozor na Ferrari, které útočí ze zadních pozic.

"Tento víkend získali velký příděl bodů. Od začátku bylo jasné, že nebudou spát dlouho. Známky probuzení byly vidět v Barceloně a 11 bodů je pro ně určitě dobrý týmový výsledek."

"Ale my jsme na ně tvrdě tlačili. Kdyby nás nezdržel Kovalainen, možná jsme je mohli dostat během poslední zastávky. Jejich vůz s KERS tam fungoval překvapivě dobře," dodal Horner o italském rivalovi.
Další článek: Coulthard: Buttona už nikdo nedožene