Red Bull Racing se chce v Turecku vrátit do souboje s Brawnem GP

Na pozoru se ale musí mít také před Ferrari.
Pomalá trať v Monaku Red Bullu Racing podle očekávání nesedla a RB5 byl v minulém závodě až třetím nejrychlejším vozem. V Istanbulu však formuli 1 čeká rychlá trať, a proto chce Red Bull znovu bojovat o přední příčky s Brawnem GP, jako tomu bylo před Monte Carlem.

"Z pohledu šampionátu je to důležitý závod a naším cílem je bojovat s Brawny, které mají pozoruhodnou sérii výsledků. Je také zřejmé, že v posledních dvou závodech významně pokročilo Ferrari a myslím, že můžeme očekávat, že bude hrát tento víkend klíčovou roli, hlavně protože to je závod, který vyhráli v uplynulých třech letech," uvedl šéf rakouské stáje Christian Horner.

Vůz RB5 nastoupí v Istanbulu jen s drobnými úpravami aerodynamiky, jinak bude ve stejné specifikaci jako v Monaku, kde poprvé dostal dvojitý difuzor. Horner je přesvědčen, že by mohl jeho tým konkurenci z Brackley dokonce porazit.

"Pro nás bude důležité získat dobrý výsledek a naším cílem musí být zmenšit ztrátu na vedoucí tým šampionátu. V této sezóně jsme doposud byli konkurenceschopní na všech okruzích, i když v několika závodech naší výkonnost omezily vozy s KERS," dodal.
Další článek: Rozhovor s Tomášem Richtrem