Red Bull Racing potvrdil motory Renault

Smlouvu prodloužil o rok.
Při příležitosti oznámení nového partnera týmu Renault potvrdil Red Bull Racing, že bude v roce 2010 pokračovat s motory této francouzské značky.

"Sezóna 2009 byla pro Red Bull Racing ta nejlepší v historii," řekl šéf rakouské stáje Christian Horner. "V jedné sezóně jsme získali šest vítězství a čtyři dvojitá vítězství. Nic z toho by nebylo možné bez výborné podpory a asistence našeho partnera Renaultu."

"Jsme velmi spokojení s tím, jak s námi spolupracují a těšíme se na pokračování našeho plodného partnerství s Renaultem v roce 2010."

Red Bull Racing používá motory Renault od roku 2007, agregáty dostává stejné jako tým Renault. Rakušané měli původně zájem o motory Mercedes, smlouvu ale zablokoval Ron Dennis a týmu zbyly dvě možnosti: Renault a Cosworth. Přestup k britské značce vyhodnotili v Milton Keynes jako příliš riskantní.
Další článek: Oficiálně: Tým Renault se spojil s Genii Gérarda Lopeze

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.