Red Bull Racing odhalil RB6

Red Bull Racing dnes jako poslední z etablovaných týmů představil svůj monopost pro letošní sezónu. RB6 samozřejmě pochází z dílny Adriana Neweyho.

Rakouská stáj se stejně jako loni rozhodla vynechat první předsezónní testy, aby měla více času na vývoj vozu. Ten byl od začátku koncipován tak, aby maximálně využil dvojitý difuzor. Jelikož tým zvažoval vedle motoru Renault také agregát Mercedes, chvíli se při vývoji zdržel. Kompletace vozu trvala pět dní.

"Domnívali jsme se, že získáme více mimo trať," obhajoval posunutý start šéf týmu Christian Horner. "Nastavili jsme si agresivní cíle. Přes zimu jsme zůstali soustředění. Pracovali jsme na svých konceptech a Adrian přišel s novým, velmi dobrým vozem."

Konkurence bude podle Red Bullu stejná jako v druhé polovině loňské sezóny. "Myslím, že čtyři týmy můžou vítězit v závodech: McLaren, Ferrari, Mercedes a my," dodal Horner.

Loňský vůz z dílny konstruktéra Neweyho se v mnoha ohledech stal vzorem pro ostatní týmy. Inženýři v Milton Keynes si proto vystačili s evolučním přístupem, vyrovnat se museli především s větší palivovou nádrží.

"Tenhle vůz je limuzína," vtipkoval na adresu delšího RB6 Mark Webber. "Máme jen malé změny na aerodynamice, takže jsme se neutrhli ze řetězu. Mnoho lidí okopírovalo náš loňský vůz, což ukazuje, jak je Adrian Newey šikovný."

S RB6 dnes začíná testovat v Jerezu Webber, po dvou dnech ho vystřídá Sebastian Vettel.

Fotogalerie monopostu RB6 je ZDE.

Další článek: Vůz týmu Lotus vyjel na trať v Silverstonu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.