Red Bull Racing: Nemáme největší rozpočet ze všech týmů

Tým Red Bull Racing má podle tvrzení svého majitele Dietricha Mateschitze až čtvrtý největší rozpočet ve formuli 1.
Red Bull Racing: Nemáme největší rozpočet ze všech týmů

Okolo financí mistrovského týmu Red Bull se od loňského roku vedou polemiky. Některé konkurenční stáje nabyly dojmu, že rakouští mistři nedodrželi Dohodou a omezení zdrojů a utratili víc, než všem určila Asociace týmů formule 1.

Jestli Red Bull dohodu, která omezuje počet zaměstnanců, externí výdaje a náklady v oblasti aerodynamiky, dodržel, zjistí kontrola na přelomu února a března. Mateschitz však tvrdí, že celkový rozpočet Red Bullu Racing určitě není největší, jak udávaly další zprávy.

"Nechte mě to vysvětlit," uvedl pro Autosport. "Jeden německý novinář nahlédl do britského obchodního rejstříku a sečetl vše, co našel. Tím smíchal dohromady výdaje Red Bullu Racing, Red Bullu Technologies a Toro Rosso. Byla to chyba výpočtu a ta částka nebyla správná. Určitě jsme s naším rozpočtem za Ferrari, McLarenem a Mercedesem."

Red Bullu coby výrobci nápojů se loni po finanční stránce dařilo a zažil rekordní rok, psali jsme zde.

Další článek: Webber letos neskončí, míní Mateschitz

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00