Red Bull Racing hodlá pokračovat s Renaultem i v éře šestiválců

Úřadující mistři světa z Red Bullu nemají důvod měnit dodavatele motorů, proto jednají o prodloužení smlouvy s Renaultem na období, kdy do formule 1 přijdou nové pohonné jednotky.
Red Bull Racing hodlá pokračovat s Renaultem i v éře šestiválců

Spolupráce Red Bullu a Renaultu se v minulosti neobešla bez kritiky ze strany rakouského týmu, předmětem negativních vyjádření byl výkon francouzského agregátu. Loni ale kritika ustala a poradce Rakušanů Helmut Marko Autosportu prozradil, že jednání o nové smlouvě s Renaultem byla v pokročilé fázi, než přišla změna pravidel.

"V očekávání čtyřválcových turbo motorů v roce 2013 naše jednání hodně pokročila a prodloužení smlouvy bylo blízko, než nastala nová situace," uvedl. "Co se týče šestiválců od roku 2014, od Renaultu máme pozitivní signály, ale detaily této nové situace musíme teprve probrat."

Red Bull v minulosti usiloval o motory Mercedes, ale smlouvu zablokoval McLaren. Stáj z Milton Keynes tehdy zmínila, že by si v budoucnu mohla vyrábět pohonné jednotky sama. Podle Marka je tato možnost technicky realizovatelná ve spolupráci se společností AVL, ale připadala by v úvahu jen v extrémním případě, kdy by nebylo možné se dohodnout s žádným jiným výrobcem agregátů F1.

Renault v současnosti dodává své motory týmům Red Bull, Renault a Lotus. Příští rok by chtěl mít o jednoho zákazníka víc, nejvíce se v tomto ohledu hovoří o Williamsu.

Další článek: Ferrari připravuje do Británie sérii úprav, zvrat ale neočekává

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton