Red Bull: První sezóna s Hondou předčila naše očekávání

Red Bull má za sebou první sezónu formule 1 s Hondou jakožto dodavatelem pohonných jednotek. Šéf týmu Christiana Horner první společný rok hodnotí více než pozitivně.
Red Bull: První sezóna s Hondou předčila naše očekávání

Poradce Red Bullu Helmut Marko před letošní sezónou pro Red Bull a Hondu předpovídal vítězství v pěti závodech, Horner byl v očekáváních zdrženlivější.

Max Verstappen nakonec vyhrál tři závody a v konečném hodnocení sezóny obsadil třetí místo. Stejnou příčku v Poháru konstruktérů získal také tým, když získal 417 bodů.

Verstappenovým týmovým kolegou byl v první polovině sezóny Pierre Gasly, který pro tým získal 63 bodů. Od závodu v Belgii jej nahradil Alexander Albon a ten v devíti závodech získal 76 bodů.

„Myslím, že pro tým to byl přechodný rok. Musel to být, byla to první změna dodavatele motoru za třináct let. Spolupráce s Hondou fungovala velmi dobře už od prvního závodu v Melbourne, kde jsme získali stupně vítězů. S každým motorem, který nasadili, jsme se zlepšovali a zlepšovali,“ řekl Horner pro Motorsport.com.

Horner vysvětlil, proč Honda prodloužila svůj závazek jen o rok

Horner vysvětlil, proč Honda prodloužila svůj závazek jen o rok

„Spolehlivost byla velmi dobrá. Letos jsme kvůli technické závadě odstoupili pouze jednou, a to v Ázerbájdžánu. Tři pole positions, i když jsme udrželi jen dvě (v Mexiku startoval Verstappen čtvrtý kvůli penalizaci - pozn. redakce), tři vítězství a devět stupňů vítězů je skutečně působivá výkonnost letošní rok,“ zhodnotil.

„Skutečně to předčilo naše očekávání a v mnoha ohledech je vztah s Hondou fantastický. S každou verzí motoru se zlepšovala spolehlivost i výkonnost.“

Ve vyhlídkách na sezónu 2020 Horner věří, že v ní může Red Bull být důležitým hráčem.

„Myslím, že díky stabilitě pravidel můžeme být v roce 2020 silným týmem. Mercedes měl další silný rok, stále je více méně měřítkem. Zdá se ale, že se rozhodně přibližujeme,“ dodává.

„Myslím, že letos jsme celkově vyvinuli vůz dobře. Honda odvedla skvělou práci s každou novinkou na své pohonné jednotce. Víme ale, že musíme na Mercedes ještě stáhnout ztrátu a musíme stále tlačit.“

Foto: Getty Images / Francois Nel

Další článek: Niki Lauda byl na galavečeru FIA vyhlášen Osobností roku

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00