Red Bull prodloužil smlouvu s Renaultem, použije i šestiválec

Tým Red Bull Racing uzavřel novou smlouvu na motory Renault na dalších pět let. V jejím rámci se bude podílet na vývoji nového šestiválce.
Red Bull prodloužil smlouvu s Renaultem, použije i šestiválec

Red Bull bude ve svých vozech používat motory Renault do konce éry osmiválců a v roce 2014 nasadí šestiválec od stejného výrobce. Obě strany na to podepsaly novou smlouvu, která zároveň rozšiřuje jejich spolupráci.

Experti z týmu Red Bull se spojí s vývojáři Renaultu a společně budou vyvíjet nové pohonné ústrojí spojující spalovací šestiválcový motor a systémy na rekuperaci energií. Závodního nasazení se toto řešení dočká za tři roky.

"Nové šestiválcové pohonné jednotky, které budou zavedeny v roce 2014, představují náročný projekt," komentoval za Francouze Jean-François Caubet. "Znalosti Red Bullu Technology pomůžou týmu Renaultu Sport F1 ve Viry-Châtillon určit parametry, navrhnout a vyvinout jednotku, která bude konkurenceschopná od začátku nových pravidel, a optimalizovat její integraci do šasi."

Red Bull spolupracuje s Renaultem od roku 2007 a šéf týmu Christian Horner připomněl, že s francouzským agregátem získal 22 vítězství, 32 pole position a 1130,5 bodu. Loni navíc vyhrál oba šampionáty a letos tituly téměř jistě obhájí.

Diskuze (9) Další článek: V Monze zahájil nejlepším časem Lewis Hamilton