Red Bull prodloužil s Verstappenem do roku 2023

Tuhle zprávu asi nikdo nečekal. Red Bull hodil velké vidle do spekulací o složení jezdeckých sestav pro rok 2021. Prodloužil totiž smlouvu s Maxem Verstappenem.
Red Bull prodloužil s Verstappenem do roku 2023

Red Bull dnes překvapivě oznámil, že prodloužil s Maxem Verstappenem  smlouvu do konce sezóny 2023.

Letošní sezóna měla být plná spekulací o složení jezdeckých sestav především větších týmů pro rok 2021. Smlouvy totiž na konci roku končí většině jezdců. Ferrari doslova pár hodin před Vánocemi oznámilo, že Charles Leclerc zůstává do konce roku 2024. Nyní se přidal také Red Bull.

„Jsem velmi rád, že jsem prodloužil své partnerství s týmem,“ uvedl Verstappen. „Red Bull mi věřil a dal mi příležitost začít ve formuli 1, za kterou jsem byl vždy vděčný.“

„Přišla Honda a pokrok, kterého jsme dosáhli za posledních 12 měsíců, mi dává ještě větší motivaci a přesvědčení, že můžeme společně vyhrát.“

„Chci vyhrát s Red Bullem a našim cílem je samozřejmě bojovat společně o mistrovství světa.“

„Pro tým je to fantastická zpráva,“ řekl Christian Horner. „Max dokázal, jak velkým přínosem je pro tým. Věří v partnerství, které jsme vytvořili s Hondou a jsme rádi, že jsme s nim prodloužili náš vztah.“ Horner také připomněl důležitost kontinuity s ohledem na velké změny pravidel v příštím roce.

Podle Jamamota je Verstappenův vztah s Hondou srovnatelný se vztahem Hondy a mladého Senny

Podle Jamamota je Verstappenův vztah s Hondou srovnatelný se vztahem Hondy a mladého Senny

Verstappen má v týmu dobré zázemí a jistý post týmové jedničky. Do Ferrari by vedle Leclerca zřejmě nešel a situace u Mercedesu je ve hvězdách. Lewis Hamilton se ještě nerozhodl, zda smlouvu prodlouží, ačkoliv podle posledních vyjádření je to pravděpodobné. Mercedes už dříve uvedl, že dokud se šestinásobný mistr světa nerozhodne, nebude tým jednat s jinými jezdci.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hamilton slaví 35. narozeniny. Podívejte se na průřez jeho kariérou ve fotografiích

16:49 | Strategie pro zítřejší závod odkaz
16:46 | Esteban Ocon dostal penalizaci tří míst za zdržení Russella.
15:01 | Red Bull se podle Marka neodvolal, protože počet týmů, které se odvolaly, je už dostačující. Red Bull také není spokojený s verdiktem a chce vyjasnění situace.
12:11 | Ferrari potvrdilo, že Vettel nasadil nový motor, MGU-H a turbo. Stejné komponenty dostal preventivně také Leclerc.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod 15.10