Red Bull prodloužil s Verstappenem do roku 2023

Tuhle zprávu asi nikdo nečekal. Red Bull hodil velké vidle do spekulací o složení jezdeckých sestav pro rok 2021. Prodloužil totiž smlouvu s Maxem Verstappenem.
Red Bull prodloužil s Verstappenem do roku 2023

Red Bull dnes překvapivě oznámil, že prodloužil s Maxem Verstappenem  smlouvu do konce sezóny 2023.

Letošní sezóna měla být plná spekulací o složení jezdeckých sestav především větších týmů pro rok 2021. Smlouvy totiž na konci roku končí většině jezdců. Ferrari doslova pár hodin před Vánocemi oznámilo, že Charles Leclerc zůstává do konce roku 2024. Nyní se přidal také Red Bull.

„Jsem velmi rád, že jsem prodloužil své partnerství s týmem,“ uvedl Verstappen. „Red Bull mi věřil a dal mi příležitost začít ve formuli 1, za kterou jsem byl vždy vděčný.“

„Přišla Honda a pokrok, kterého jsme dosáhli za posledních 12 měsíců, mi dává ještě větší motivaci a přesvědčení, že můžeme společně vyhrát.“

„Chci vyhrát s Red Bullem a našim cílem je samozřejmě bojovat společně o mistrovství světa.“

„Pro tým je to fantastická zpráva,“ řekl Christian Horner. „Max dokázal, jak velkým přínosem je pro tým. Věří v partnerství, které jsme vytvořili s Hondou a jsme rádi, že jsme s nim prodloužili náš vztah.“ Horner také připomněl důležitost kontinuity s ohledem na velké změny pravidel v příštím roce.

Podle Jamamota je Verstappenův vztah s Hondou srovnatelný se vztahem Hondy a mladého Senny

Podle Jamamota je Verstappenův vztah s Hondou srovnatelný se vztahem Hondy a mladého Senny

Verstappen má v týmu dobré zázemí a jistý post týmové jedničky. Do Ferrari by vedle Leclerca zřejmě nešel a situace u Mercedesu je ve hvězdách. Lewis Hamilton se ještě nerozhodl, zda smlouvu prodlouží, ačkoliv podle posledních vyjádření je to pravděpodobné. Mercedes už dříve uvedl, že dokud se šestinásobný mistr světa nerozhodne, nebude tým jednat s jinými jezdci.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Hamilton slaví 35. narozeniny. Podívejte se na průřez jeho kariérou ve fotografiích

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.