Red Bull přišel na důvod poruchy Kvjatova vozu

Ruský mladík kvůli tomu ani neodstartoval do Velké ceny Austrálie.
Red Bull přišel na důvod poruchy Kvjatova vozu

Daniil Kvjat do svého prvního závodu v barvách red bullu neodstartoval kvůli přehřáté převodovce, což způsoboval nízký tlak oleje, vysvětlil příčinu technické poruchy Red Bull.

Hlavní inženýr stáje z Milton Keynes Paul Monaghan řekl: „Během zkoumání příčin jsme zjistili, že důvodem přehřívání Daniilovy převodovky a nemožnosti zařadit převodové stupně byl nízký tlak oleje. V továrně už pracujeme na tom, aby se to už neopakovalo.”

Red Bull je nekonzistentní a pomalý, stěžuje si Ricciardo

Red Bull je nekonzistentní a pomalý, stěžuje si Ricciardo

„V loňském roce jsme mezi třetím předsezónním testem a prvním závodem dosáhli velkého pokroku, rychlost vývoje je jednou z našich silných stránek.”

„Máme tým nejlepších lidí, schopných náš úspěch zopakovat. Tvrdě pracujeme, abychom se co nejvíc zlepšili ještě před Malajsií.”

Kvjat dodal: „Byl to náročný první víkend, ale hodně jsme se toho naučili. Samozřejmě, závod nebyl podle našich představ, už se ale moc těším na další výzvy.”

„Je dobře, že je Malajsie tak brzy. Po Austrálii jsem chtěl víkend co nejdříve hodit za hlavu a začít se soustředit na Malajsii. Máme potenciál, jen se k němu musíme dostat a využít ho.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kariéra Ayrtona Senny v číslech

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.