Red Bull přišel na důvod poruchy Kvjatova vozu

Ruský mladík kvůli tomu ani neodstartoval do Velké ceny Austrálie.
Red Bull přišel na důvod poruchy Kvjatova vozu

Daniil Kvjat do svého prvního závodu v barvách red bullu neodstartoval kvůli přehřáté převodovce, což způsoboval nízký tlak oleje, vysvětlil příčinu technické poruchy Red Bull.

Hlavní inženýr stáje z Milton Keynes Paul Monaghan řekl: „Během zkoumání příčin jsme zjistili, že důvodem přehřívání Daniilovy převodovky a nemožnosti zařadit převodové stupně byl nízký tlak oleje. V továrně už pracujeme na tom, aby se to už neopakovalo.”

Red Bull je nekonzistentní a pomalý, stěžuje si Ricciardo

Red Bull je nekonzistentní a pomalý, stěžuje si Ricciardo

„V loňském roce jsme mezi třetím předsezónním testem a prvním závodem dosáhli velkého pokroku, rychlost vývoje je jednou z našich silných stránek.”

„Máme tým nejlepších lidí, schopných náš úspěch zopakovat. Tvrdě pracujeme, abychom se co nejvíc zlepšili ještě před Malajsií.”

Kvjat dodal: „Byl to náročný první víkend, ale hodně jsme se toho naučili. Samozřejmě, závod nebyl podle našich představ, už se ale moc těším na další výzvy.”

„Je dobře, že je Malajsie tak brzy. Po Austrálii jsem chtěl víkend co nejdříve hodit za hlavu a začít se soustředit na Malajsii. Máme potenciál, jen se k němu musíme dostat a využít ho.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kariéra Ayrtona Senny v číslech

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen