Red Bull: Při využití potenciálu vozu bychom potřebovali 10 až 15 pit stopů

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz je nespokojený se současnými poměry ve formuli 1. Vadí mu, jak velký vliv na výsledky mají pneumatiky.
Red Bull: Při využití potenciálu vozu bychom potřebovali 10 až 15 pit stopů

Red Bull je nejhlasitějším kritikem letošních pneumatik, což podle Pirelli mimo jiné znamená, že ostatní týmy žádné změny nechtějí, protože si z toho vyvozují, že by Red Bull mohl být mnohem rychlejší.

"Formule 1 dnes nemá nic společného s klasickými závody," stěžoval si Mateschitz v rozhovoru pro list Krone. "Dnes nevyhrává nejrychlejší jezdec v nejrychlejším autě, ale optimální zacházení s pneumatikami a rychlost."

Majitel Red Bullu dodal, že kdyby Vettel a Webber jezdili naplno, v boxech by byli velmi častými návštěvníky. "Kdybychom opravdu jezdili tak rychle, jak můžeme, potřebovali bychom 10 až 15 zastávek v boxech."

Mateschitz se také vrátil k tématu týmových příkazů a zopakoval, že je jeho tým už aplikovat nebude. "Máme s oběma (jezdci) dohodu: Nesestřelte se z tratě! Přičemž platí: Předjeď mě, pokud to dokážeš, jeď tak rychle, jak umíš."

Další článek: Ecclestone znovu mění názor a odmítá odměnu pro jedenáctý tým

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.