Red Bull Powertrains přetáhne Mercedesu až 50 lidí

Red Bull pokračuje v budování své firmy Red Bull Powertrains, která bude vyrábět a v budoucnu možná i vyvíjet pohonné jednotky pro Red Bull Racing a AlphaTauri.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Red Bull Powertrains přetáhne Mercedesu až 50 lidí | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Red Bull v únoru oznámil, že zakládá Red Bull Powertrains. Firma bude od příštího roku vyrábět pohonné jednotky Honda. 

V dubnu Red Bull potvrdil, že technickým ředitelem Red Bull Powertrains bude Ben Hodgkinson, na začátku května pak potvrdil dalších pět jmen. Všichni přicházejí z Mercedesu.

Podle Auto Motor und Sport si Red Bull objednal sedm zkušebních stanovišť a chce v Red Bull Powertrains zaměstnávat 350 lidí. Z tohoto počtu přijde 50 z Mercedesu.

Oficiálně zatím přešlo šest lidí, ale příchod dalších šesti se už považuje za hotovou věc. Horner však věří, že celkem přijde z Brixworthu na 50 lidí.

Další pak jen změní adresu. Honda vyrábí své motory v Japonsku, ale v Evropě má svou pobočku a to právě v Milton Keynes, kde sídlí také Red Bull.

Red Bullu by při vývoji motorů pro rok 2025 mohla pomoci nová pravidla. Výrobci se shodují, že je potřeba snížit náklady na vývoj. Nové pohonné jednotky mají být také výrazně jednodušší. Jak přesně budou vypadat, to se patrně dozvíme už velmi brzy. V průběhu léta má dojít ke schválení pravidel (nebo první verze).

Další článek: Náš sport potřebuje silné Ferrari, říká Todt

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.