Red Bull považuje Mercedes za současného favorita

Šéf úřadujících mistrů Christian Horner se sklání před Mercedesem a říká, že německá stáj je v tuto chvíli nejlepší.
Red Bull považuje Mercedes za současného favorita

Mercedesu se podle všeho povedl nový motor a auto se zdá být také dobré. V testech se začíná profilovat jako jeden z nejlepších týmů.

"Mercedes odvádí působivou práci," uznal Horner v rozhovoru pro BBC. "Je třeba říct, že se zdají být favority."

"Jezdí hodně kilometrů, konkurenceschopně krouží, a kdyby byl závod zítra, jsou v silné pozici. Naštěstí závod není zítra."

To Red Bull zatím na výkonnost ani nepomýšlí, nejdřív potřebuje, aby jeho auto alespoň vydrželo pohromadě závodní vzdálenost.

"Je to těžké," odpověděl Horner na otázku, zda jeho vozy dokončí v Austrálii. "Každý tým v paddocku určitě má obavy z nespolehlivosti, protože jsou tyto technologie velmi nové."

"My musíme dohánět kilometry. Doufáme, že budeme mít silnou druhou polovinu testů. Spolehlivost bude určitě problémem nejen v Melbourne, ale v několika prvních závodech."

Další článek: Původ současných problémů Renaultu vidí Red Bull u Briatoreho

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.