Red Bull používá alternátory od McLarenu

Kvůli problémům z loňské sezóny změnil Renault dodavatele alternátorů pro řešení, které dodává týmu Red Bull Racing.
Red Bull používá alternátory od McLarenu

Loni nakupoval Renault alternátory výhradně od Magneti Marelli, ale po několika selháních byl s nimi Red Bull velmi nespokojený a tlačil na Francouze, aby udělali změnu.

A ta také přišla. Ostatní zákaznické týmy Renaultu, tedy Lotus, Williams a Caterham, sice zůstaly u alternátorů Magneti Marelli, ale Red Bull teď s francouzskými motory dostává alternátory od McLaren Electronic Systems. Tato společnost je také dodavatelem standardizovaných elektronických řídících jednotek pro všechny vozy F1.

"Pracovali jsme s podporou našich týmů a dodavatelů na vývoji protiopatření, abychom eliminovali loňské problémy," řekl technický šéf Renaultu Rob White pro F1 Technical. "Tato práce začala už před koncem sezóny 2012."

"Dokončili jsme ji během zimy a výsledky jsme ověřili v předsezónních testech. Tato řešení byla implementována na alternátory všech našich týmů a situaci i nadále pečlivě monitorujeme."

Ostatní týmy tedy nezůstaly stranou, Renault jim pro letošní sezónu dodává upravené řešení.

"Abychom zvládli technická a logistická rizika, pracujeme se dvěma dodavateli elektromagnetických komponent, abychom získali díly alternátorů v potřebné specifikaci. Zodpovědnost za dodávky alternátorů týmům, výběr dodavatelů všech dílů a jejich kompletace zůstává na Renaultu," dodal White.

Další článek: Sportovní šéf Pirelli se umí podepsat i jako Ricky Gervais

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00