Red Bull používá alternátory od McLarenu

Kvůli problémům z loňské sezóny změnil Renault dodavatele alternátorů pro řešení, které dodává týmu Red Bull Racing.
Red Bull používá alternátory od McLarenu

Loni nakupoval Renault alternátory výhradně od Magneti Marelli, ale po několika selháních byl s nimi Red Bull velmi nespokojený a tlačil na Francouze, aby udělali změnu.

A ta také přišla. Ostatní zákaznické týmy Renaultu, tedy Lotus, Williams a Caterham, sice zůstaly u alternátorů Magneti Marelli, ale Red Bull teď s francouzskými motory dostává alternátory od McLaren Electronic Systems. Tato společnost je také dodavatelem standardizovaných elektronických řídících jednotek pro všechny vozy F1.

"Pracovali jsme s podporou našich týmů a dodavatelů na vývoji protiopatření, abychom eliminovali loňské problémy," řekl technický šéf Renaultu Rob White pro F1 Technical. "Tato práce začala už před koncem sezóny 2012."

"Dokončili jsme ji během zimy a výsledky jsme ověřili v předsezónních testech. Tato řešení byla implementována na alternátory všech našich týmů a situaci i nadále pečlivě monitorujeme."

Ostatní týmy tedy nezůstaly stranou, Renault jim pro letošní sezónu dodává upravené řešení.

"Abychom zvládli technická a logistická rizika, pracujeme se dvěma dodavateli elektromagnetických komponent, abychom získali díly alternátorů v potřebné specifikaci. Zodpovědnost za dodávky alternátorů týmům, výběr dodavatelů všech dílů a jejich kompletace zůstává na Renaultu," dodal White.

Další článek: Sportovní šéf Pirelli se umí podepsat i jako Ricky Gervais

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00