Red Bull potvrdil převzetí motorů Honda. Je to nejlepší varianta, říká Marko

Red Bull dnes potvrdil, že od Hondy převezme výrobu pohonných jednotek.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Red Bull potvrdil převzetí motorů Honda. Je to nejlepší varianta, říká Marko | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Komise F1 minulý týden schválila zmrazení pohonných jednotek od roku 2022. Red Bull tak dnes mohl potvrdit, že převezme výrobu pohonných jednotek Honda. Pro tyto účely vznikne nová společnost s názvem Red Bull Powertrains Limited, která bude vyrábět motory pro Red Bull a AlphaTauri.

Přímo Red Bull uvádí, že k výrobě bude docházet do nástupu nové generace pohonných jednotek v roce 2025. Zatím není jasné, zda si poté bude Red Bull pohonné jednotky sám také vyvíjet, nebo přijde do F1 nový výrobce.

Nové pohonné jednotky budou výkonné, levnější a emotivní

Nové pohonné jednotky budou výkonné, levnější a emotivní

„Pro Red Bull je založení Red Bull Powertrains Limited odvážným krokem, ale provedli jsme ho po pečlivém a podrobném zvážení,“ řekl Helmut Marko. 

„Uvědomujeme si, že je to obrovský závazek, ale věříme, že vytvoření této nové společnosti je pro oba týmy tou nejkonkurenceschopnější volbou.“

Klepněte pro větší obrázek
Foto: Honda

„Byli jsme pochopitelně zklamaní, když se Honda rozhodla opustit tento sport jako výrobce motorů, protože náš vztah přinesl okamžitý úspěch, ale jsme vděčni za jejich podporu při usnadnění této nové dohody,“ řekl Christian Horner. 

„Honda významně investovala do hybridní technologie, aby zajistila dodávky konkurenceschopných pohonných jednotek pro oba týmy. Nyní zahajujeme práci na přestěhování divize pohonných jednotek a integraci nových zařízení a personálu do našeho technologického kampusu. Mezitím se plně soustředíme na dosažení nejlepších možných výsledků v poslední sezóně, ve které je Honda oficiálním dodavatele pohonných jednotek.“

Další článek: Sainz si uvědomuje, že letošní rok bude pro Ferrari přechodový

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00