Red Bull popřel snahy o stavbu vlastního motoru

Během Velké ceny Rakouska se objevily spekulace, podle kterých zvažuje Red Bull stavbu vlastního motoru. Dokonce už měly začít přípravné práce. Majitel Red Bullu to ale popírá.
Red Bull popřel snahy o stavbu vlastního motoru

Závod co závod přijíždí Red Bull na okruh s pocitem, že má nejlepší vůz ve startovním poli nebo je alespoň velmi blízko Mercedesu. Má to ale háček v podobě pohonné jednotky. Renault stále na Mercedes ztrácí a úřadujícího mistra světa v kokpitu Red Bullu navíc už nejednou vyřadily ze závodu technické problémy.

Objevily se proto spekulace, že Red Bull zvažuje stavbu vlastního motoru. Šéf Red Bullu Christian Horner ale podobné úvahy odmítá.  

„Nemáme touhu stát se výrobcem motoru. Chceme ale pracovat se silným partnerem. Chceme být konkurenceschopní, jezdit vpředu a Renault musí udělat krok vpřed, aby smazal ztrátu Mercedes“, říká Horner.

„Musíme v první řadě zjistit, jaké jsou plány Renaultu. Týmu, jako je Red Bull, neschází možnosti, ale chceme být konkurenceschopní dlouhodobě. Navrhovat a stavět motory v tuto chvíli do tohoto plánu samozřejmě nepatří.“

Úvahy o vlastním motoru popřel i spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz. „To je historka, která snad ani nestojí za popření.“ 

Další článek: Williams: jsme druhý nejlepší tým