Red Bull popírá že by mu odchod některých zaměstnanců uškodil

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz popírá, že by odchod některých vedoucích techniků ke konkurenci ovlivnil formu rakouské stáje v nadcházející sezoně.
Red Bull popírá že by mu odchod některých zaměstnanců uškodil

Testy ve španělském Jerezu nedopadly pro obhájce Poháru konstruktérů úplně ideálně. Rakouský tým odjel za celé čtyři dny pouhých jednadvacet kol a ze Španělska tak odjel ne příliš pozitivně naladěn. Majitel stáje Dietrich Mateschitz však popírá, že by současné potíže měly souvislost s odchodem několika důležitých osobností z technického kolektivu Red Bullu.

Tým Red Bullu opustili šéf aerodynamiky Peter Prodromou , který v loňském roce podepsal smlouvu s McLarenem, šéf dynamiky vozu Mark Ellis a hlavní inženýr pro simulace a analýzy Giles Wood, kteří teď začali pracovat pro Mercedes.

"Současné problémy vznikají kvůlu motoru, ne kvůli našemu týmu, který má pořád přesně to potřebné know-how," brání svou stáj Mateschitz. "Tyhle počáteční problémy nás nijak moc nezaskočily. Očekávali jsme, že první testy budou náročné, navíc naše problémy by měly být do testů v Bahrajnu vyřešené.

Pravda se ale ukáže až na startovním roštu v Melbourne. Je to jen na nás a na Renaultu, abychom ty problémy vyřešili a připravili se. Zatím není žádný důvod k obavám," ujišťuje fanoušky Red Bullu jeho devětašedesátiletý majitel. 

Další článek: Gary Hartstein: Snižování Schumiho sedace je to, na co jsme čekali

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.