Red Bull popírá že by mu odchod některých zaměstnanců uškodil

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz popírá, že by odchod některých vedoucích techniků ke konkurenci ovlivnil formu rakouské stáje v nadcházející sezoně.
Red Bull popírá že by mu odchod některých zaměstnanců uškodil

Testy ve španělském Jerezu nedopadly pro obhájce Poháru konstruktérů úplně ideálně. Rakouský tým odjel za celé čtyři dny pouhých jednadvacet kol a ze Španělska tak odjel ne příliš pozitivně naladěn. Majitel stáje Dietrich Mateschitz však popírá, že by současné potíže měly souvislost s odchodem několika důležitých osobností z technického kolektivu Red Bullu.

Tým Red Bullu opustili šéf aerodynamiky Peter Prodromou , který v loňském roce podepsal smlouvu s McLarenem, šéf dynamiky vozu Mark Ellis a hlavní inženýr pro simulace a analýzy Giles Wood, kteří teď začali pracovat pro Mercedes.

"Současné problémy vznikají kvůlu motoru, ne kvůli našemu týmu, který má pořád přesně to potřebné know-how," brání svou stáj Mateschitz. "Tyhle počáteční problémy nás nijak moc nezaskočily. Očekávali jsme, že první testy budou náročné, navíc naše problémy by měly být do testů v Bahrajnu vyřešené.

Pravda se ale ukáže až na startovním roštu v Melbourne. Je to jen na nás a na Renaultu, abychom ty problémy vyřešili a připravili se. Zatím není žádný důvod k obavám," ujišťuje fanoušky Red Bullu jeho devětašedesátiletý majitel. 

Další článek: Gary Hartstein: Snižování Schumiho sedace je to, na co jsme čekali

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00