Red Bull popírá že by mu odchod některých zaměstnanců uškodil

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz popírá, že by odchod některých vedoucích techniků ke konkurenci ovlivnil formu rakouské stáje v nadcházející sezoně.
Red Bull popírá že by mu odchod některých zaměstnanců uškodil

Testy ve španělském Jerezu nedopadly pro obhájce Poháru konstruktérů úplně ideálně. Rakouský tým odjel za celé čtyři dny pouhých jednadvacet kol a ze Španělska tak odjel ne příliš pozitivně naladěn. Majitel stáje Dietrich Mateschitz však popírá, že by současné potíže měly souvislost s odchodem několika důležitých osobností z technického kolektivu Red Bullu.

Tým Red Bullu opustili šéf aerodynamiky Peter Prodromou , který v loňském roce podepsal smlouvu s McLarenem, šéf dynamiky vozu Mark Ellis a hlavní inženýr pro simulace a analýzy Giles Wood, kteří teď začali pracovat pro Mercedes.

"Současné problémy vznikají kvůlu motoru, ne kvůli našemu týmu, který má pořád přesně to potřebné know-how," brání svou stáj Mateschitz. "Tyhle počáteční problémy nás nijak moc nezaskočily. Očekávali jsme, že první testy budou náročné, navíc naše problémy by měly být do testů v Bahrajnu vyřešené.

Pravda se ale ukáže až na startovním roštu v Melbourne. Je to jen na nás a na Renaultu, abychom ty problémy vyřešili a připravili se. Zatím není žádný důvod k obavám," ujišťuje fanoušky Red Bullu jeho devětašedesátiletý majitel. 

Další článek: Gary Hartstein: Snižování Schumiho sedace je to, na co jsme čekali

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.