Red Bull popírá že by mu odchod některých zaměstnanců uškodil

Majitel Red Bullu Dietrich Mateschitz popírá, že by odchod některých vedoucích techniků ke konkurenci ovlivnil formu rakouské stáje v nadcházející sezoně.
Red Bull popírá že by mu odchod některých zaměstnanců uškodil

Testy ve španělském Jerezu nedopadly pro obhájce Poháru konstruktérů úplně ideálně. Rakouský tým odjel za celé čtyři dny pouhých jednadvacet kol a ze Španělska tak odjel ne příliš pozitivně naladěn. Majitel stáje Dietrich Mateschitz však popírá, že by současné potíže měly souvislost s odchodem několika důležitých osobností z technického kolektivu Red Bullu.

Tým Red Bullu opustili šéf aerodynamiky Peter Prodromou , který v loňském roce podepsal smlouvu s McLarenem, šéf dynamiky vozu Mark Ellis a hlavní inženýr pro simulace a analýzy Giles Wood, kteří teď začali pracovat pro Mercedes.

"Současné problémy vznikají kvůlu motoru, ne kvůli našemu týmu, který má pořád přesně to potřebné know-how," brání svou stáj Mateschitz. "Tyhle počáteční problémy nás nijak moc nezaskočily. Očekávali jsme, že první testy budou náročné, navíc naše problémy by měly být do testů v Bahrajnu vyřešené.

Pravda se ale ukáže až na startovním roštu v Melbourne. Je to jen na nás a na Renaultu, abychom ty problémy vyřešili a připravili se. Zatím není žádný důvod k obavám," ujišťuje fanoušky Red Bullu jeho devětašedesátiletý majitel. 

Další článek: Gary Hartstein: Snižování Schumiho sedace je to, na co jsme čekali

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10