Red Bull: pole position jsme nepředpokládali

Vettel si vyjel šestou pole position v této sezóně, v první řadě ho doplní Alonso. Webber ztratil na svého týmového kolegu přes čtyři desetiny a postaví se tak do druhé řady spolu s Massou.
Red Bull: pole position jsme nepředpokládali

Red Bull předpokládal, že montrealský okruh pro něj bude tím nejhorším v letošní sezóně. Přesto se Vettel dostal až na špici startovního roštu a odstartuje do zítřejšího závodu z prvního místa.

Loňský mistr světa však předpovídá, že nedělní závod bude velmi obtížný a rozdíly mezi týmy těsné. "Víme, že toto není naše nejsilnější trať, milujeme vysokorychlostní zatáčky. Byli jsme dnes nejrychlejší, takže si můžeme věřit. Naše jízdy byly dnes velice jisté. Samozřejmě to není nikdy jednoduché a nebude to jednoduché ani zítra, stejně jako v minulých závodech. Jsme připraveni bojovat, takže uvidíme, co se stane," konstatuje Vettel. "V této fázi se všichni starají jen o sebe a vy víte, že v kvalifikaci je to jen mezi vámi a vaším autem. Zítra už to bude jiné hřiště."

Dále podotkl, že pokud chce Red Bull zítra bojovat o vítězství, nesmí mít žádné potíže s KERSem, jako tomu bylo dnes v případě Marka Webbera. Ten tak zmeškal třetí trénink a kvalifikaci musel odjet bez něj.

"Když mám problém, pak už nemám na výběr, nemůžu zastavit. Tento víkend jsem neměl žádný problém a vypadá to tak dobře, jak jen může," uzavřel německý pilot.

Mark Webber zůstává po dnešní kvalifikaci stejně optimistický jako jeho týmový kolega:  “Bylo to dobré odpoledne a udělalo mi radost, jak jsme se z toho dostali. Neměl jsem KERS, což ovlivnilo můj dnešní výkon. Chlapi udělali všechno, co mohli, aby ho po tom ranním problému připravili pro kvalifikaci. Byli jsme si jisti, že je v pořádku, ale při zaváděcím kole selhal. Snažili jsme se ho ještě opravit na třetí část kvalifikace, ale nebylo to možné.” Australan přesto doufá ve zlepšení své pozice v zítřejším závodě.

Šéf týmu Christian Horner je nadšen z dnešního úspěchu: “Je fantastické získat naši první pole position v Montrealu. Od Sebastiana to byl dnes opět skvělý výkon. Ferrari bylo velice rychlé. Předpokládáme, že pro nás  bude zítra spolu s McLarenem velkou výzvou.”

Další článek: Soutěž o podepsané rukavice Tima Glocka má svého vítěze

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00